Bydgoszcz
18C
Niebo częściowo zachmurzone
72% wilgotność
Wiatr: 6km/h W
H 20 • L 16
19C
Sr
21C
Czw
22C
Pt
22C
Sob
20C
Nd
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczBiznesKończy się saga związana z przejęciem Pesy. Jest porozumienie w sprawie warunków
elf2_pociag_zmigrod_PESA_005
25.04.2018 | 21:13

Kończy się saga związana z przejęciem Pesy. Jest porozumienie w sprawie warunków

Umowa może zostać podpisana już w maju.

Na zdjęciu: Kończy się saga związana z poszukiwaniem inwestora dla Pesy.

Fot. mat. prasowe PESA Bydgoszcz

Pesa porozumiała się z Polskim Funduszem Rozwoju w sprawie kluczowych warunków przejęcia większościowego pakietu akcji bydgoskiego producenta. Z naszych informacji wynika, że finalizacja dwustronnego porozumienia ma nastąpić już w maju.

To dobra wiadomość dla firmy, ale także czytelny sygnał dla naszych klientów i dostawców, że mamy szansę pozyskać stabilnego inwestora – przekonuje prezes Pesy Krzysztof Sędzikowski. Przypomnijmy, że negocjacje w sprawie sprzedaży udziałów (w grę wchodzi minimum 70 procent akcji) z PFR toczą się na zasadzie wyłączności od początku marca, gdy zarząd bydgoskiej firmy zrezygnował z dalszych rozmów ze Skodą.

W środę – jak wynika z komunikatu Pesy – ustalono warunki, na bazie których obie strony przystąpią do negocjacji umowy inwestycyjnej. Jak udało nam się ustalić, ma to jednak bardziej wymiar techniczny, a ostateczny kształt kontraktu przygotowany zostanie przez wyspecjalizowaną kancelarię prawną. Niewykluczone, że podpisanie dokumentów nastąpi w przyszłym miesiącu.

Na finisz sagi związanej z poszukiwaniem inwestora dla bydgoskiego producenta pojazdów szynowych czekają również banki, które udzieliły Pesie pożyczki w wysokości 200 milionów złotych. Dlatego też umowa między spółką a funduszem będzie zawierać również zapisy dotyczące dalszego finansowania firmy z bydgoskim rodowodem. – Dzięki temu możemy spokojnie realizować bieżące kontrakty i skupiać się na dalszym rozwoju. Ta informacja ma też ogromne znaczenie dla pracowników, którzy bardzo angażują się w realizację kontraktów – zapewnia prezes Sędzikowski.

Najnowszym zleceniem dla Pesy jest modernizacja wagonów należących do PKP Intercity. Za odnowienie ponad 120 wagonów do bydgoskiej firmy trafi niemal pół miliarda złotych brutto. Umowa umożliwia również rozszerzenie jej o kolejne 62 wagony.


Powiązane treści