Bydgoszcz
2C
91% wilgotność
Wiatr: 2km/h ENE
H 2 • L 2
3C
Sob
5C
Nd
5C
Pon
9C
Wt
8C
Sr
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaKonferencja o pieszych, dla pieszych i z pieszymi
Ulica Hutnicza - LG
08.03.2016 | 08:46

Konferencja o pieszych, dla pieszych i z pieszymi

Wydarzenie pomyślano, jako podsumowujące roczny Projekt pn. „Wszyscy Jesteśmy Pieszymi”.

Na zdjęciu: Przejście dla pieszych na ulicy Hutniczej w Bydgoszczy.

Fot. Leszek Grabowski

Stowarzyszenie na rzecz rozwoju transportu publicznego w Bydgoszczy pragnie  zaprosić wszystkich bydgoszczan do udziału w drugiej konferencji popularnonaukowej pt. „Wszyscy Jesteśmy Pieszymi. Znaczenie pieszych w życiu miasta” w dniu 15 marca 2016 r.

Konferencja, w której udział wezmą: Prezydent Miasta Bydgoszczy  Mirosław Kozłowicz, dr hab. Jan Kempa, profesor Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy, Radosław Gajda, architekt, autor wideo bloga „Architecture is a good idea”, Warszawa, Aleksandra Zienkiewicz, Społeczny Rzecznik Pieszych, Stowarzyszenie Akcja Miasto, Wrocław, Paweł Kołacz, Pracownia Zrównoważonego Rozwoju, Toruń – odbędzie się w godz. 11:00-15:00 w Sali Sesyjnej Ratusza, ul. Jezuicka 1, i jest pomyślana jako wydarzenie podsumowujące roczny Projekt pn. „Wszyscy Jesteśmy Pieszymi” realizowany przez Stowarzyszenie na rzecz rozwoju transportu publicznego w Bydgoszczy.

Program konferencji:

  • Rozpoczęcie przez Prezydenta Miasta Bydgoszczy Mirosława Kozłowicza.

„Komunikacyjne strefy prędkości i ogólne zasady ich urządzania” – wystąpienie dra hab. Jana Kempy, profesora Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy. Ponadto głos zabiorą:

Radosław Gajda, architekt, autor wideo bloga „Architecture is a good idea”, Warszawa –  „Ulica handlowa we współczesnym mieście”.

O „Powołaniu i funkcjonowaniu Społecznego Rzecznika Pieszych we Wrocławiu” opowie Aleksandra Zienkiewicz, Społeczny Rzecznik Pieszych, Stowarzyszenie Akcja Miasto, Wrocław

„Bezpieczna droga do szkoły” – to temat wystąpienia  Pawła Kołacza  z Pracowni Zrównoważonego Rozwoju, Toruń

Podczas konferencji zaprezentowany zostanie „Katalog dobrych praktyk w projektowaniu przestrzeni pieszej”, opracowany w ramach Projektu przez Stowarzyszenie wraz z Zarządem Dróg Miejskich i przez Szkołę Podstawową nr 65 poświęconego tematyce „miast dla pieszych”.

Projekt „Wszyscy Jesteśmy Pieszymi” jest realizowany przez Stowarzyszenie od kwietnia 2015 r. do kwietnia 2016 r. w ramach Programu „Obywatele dla Demokracji” ze wsparciem Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Projekt uzyskał także oficjalny patronat Prezydenta Miasta Bydgoszczy.

W czasie trwania projektu organizatorzy starają się propagować nie tylko bezpieczeństwo pieszych, ale również potrzebę Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy.

W ramach spotkania nastąpi też rozstrzygnięcie konkursu plastycznego dla uczniów organizowanego

debat społecznych. W tym celu Stowarzyszenie nawiązało współpracę z bydgoskimi radami osiedli i szkołami podstawowymi. Spotkania te zaowocowały inicjatywami podjętymi wspólnie z bydgoszczanami. Szkoły i rady osiedli skierowały swoje problemy do bydgoskich urzędników, Policji i Straży Miejskiej, którzy zajmowali się ich rozwiązywaniem. Zorganizowanych zostało kilka festynów związanych z Projektem. Projekt połączył podnoszenie świadomości mieszkańców na temat bezpieczeństwa z jednoczesnym wykorzystaniem inicjatyw oddolnych.

Powiązane treści

Program do mailingu FreshMail
 

Program do mailingu FreshMail