Bydgoszcz
14C
Opady
87% wilgotność
Wiatr: 4km/h W
H 14 • L 14
16C
Czw
17C
Pt
19C
Sob
21C
Nd
24C
Pon
PILNE: Utrudnienia w ruchu przy CH Rondo. W związku z pracami drogowymi wyłączony jest jeden pas ruchu
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIKonfrontacje teatralne już wkrótce w Pałacu Młodzieży
Konforontacje

Konfrontacje teatralne już wkrótce w Pałacu Młodzieży (17-18.03.)

Konfrontacje organizowane są przez Pałac Młodzieży od 25 lat.

Na zdjęciu: Scena z jednego z ubiegłorocznych przedstawień.

Fot. Pałac Młodzieży.

XXVI Konfrontacje Teatralne, to konkurs teatrów z Bydgoszczy i powiatu bydgoskiego. Organizowane są przez Pałac Młodzieży od 25 lat.

Udział w nich rokrocznie biorą zespoły teatralne ze szkół podstawowych, gimnazjów, a także placówek wychowania pozaszkolnego Bydgoszczy i powiatu bydgoskiego. Podczas imprezy mają one możliwość prezentowania teatru żywego słowa, teatru plastycznego, muzycznego bądź kabaretu.

Konfrontacje są podsumowaniem wielomiesięcznej pracy i zabawy w teatr młodych aktorów. Biorący w nich udział młodzi aktorzy prezentują swoim rówieśnikom najnowsze przedsięwzięcia teatralne.

Spotkanie ma charakter konkursowy, powołane jury ocenia: dobór repertuaru, oryginalność interpretacji, grę aktorską, ogólny wyraz artystyczny.

W jury Konfrontacji zasiądą profesjonaliści: Teresa Wądzińska – Szpecht – aktorka, Roma Warmus – aktorka i Dominik Wierski – polonista. Ale występy oceniać będzie także jury młodzieżowe: Magdalena Dończyk – studentka III roku Dziennikarstwa na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego, zajmuje się współczesnymi mediami, Joanna Bartkowiak – studentka III roku Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego, dziennikarka w radiu internetowym OMG i wolontariuszka w Młodzieżowym Centrum Informacji i Rozwoju w Bydgoszczy, Aleksandra Malich – uczennica II LO im. Mikołaja Kopernika w Bydgoszczy, a także uczestniczka warsztatów dziennikarskich w Pałacu Młodzieży oraz Weronika Włoch – uczennica VI LO w Bydgoszczy, a także uczestniczka warsztatów dziennikarskich w Pałacu Młodzieży.

Program XXVI Konfrontacji Teatralnych:
17.03.2017 piątek
10:00 – Rozpoczęcie XXVI Konfrontacji Teatralnych – część I,
Kategoria: szkoły podstawowe kl. I-III
1. STRACHY NA LACHY – „Teatr na Dwie 6” ze Szkoły Podstawowej nr 66 im. Misji Pokojowych ONZ, instruktor: Agnieszka Kocot-Wierska, scenariusz: Monika Rzepińska.
Kategoria: szkoły podstawowe kl. IV-VI
2. CZERWONY KAPTUREK SZUKA KSIĘCIA – grupa teatralna „TRZYDE” ze Szkoły Podstawowej nr 38 im. Zdobywców Wału Pomorskiego, instruktor: Magdalena Gust i Beata Wiarek,
3. EKOLOGICZNA KLASA – „Klub Młodego Aktora” z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Łochowie, instruktor: Alicja Grubich-Łysakowska, scenariusz: Alicja Grubich-Łysakowska.
4. O CZYM MARZY PLUSKWA? – zespół „Karramba” ze Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Brzozie, instruktor: Julia Bafia i Elżbieta Bloch, scenariusz: Julia Bafia.
5. ADA CO PODPOWIADA – zespół „Klimat” z Zespołu Szkół nr 16, instruktor: Violetta Glińska, interpretacja wiersza Karola Szpalskiego i Mariana Załuckiego
Kategoria: gimnazja
6. PAN TWARDOWSKI – uczniowie klasy I z Gimnazjum nr 9, instruktor: Ewa Kokoszczyńska i Elżbieta Biadun, scenariusz: na podstawie legendy o Bydgoszczy i ballady Adama Mickiewicza.
7. GIMNAZJALISTA – SZCZĘŚCIE CZY PECH? – zespół „Debiut” z Zespołu Szkół nr 28, instruktor: Sylwia Sikorska, scenariusz: Adam Kuzycz-Berezowski.
8. SPOTKANIE Z SZEKSPIREM – zespół „Scena G-20” z Gimnazjum nr 20 im. Królowej Jadwigi, instruktor: Agnieszka Poliszak-Trzosek, scenariusz zainspirowany sztuką Williama Szekspira „Poskromienie złośnicy”.
9. JEDNA JEST ZIEMIA – koło teatralne „Próba” z Zespołu Szkół nr 10, Gimnazjum nr 6 Mistrzostwa Sportowego, instruktor: Jolanta Nadolna, scenariusz: Jolanta Nadolna, na podstawie tekstów Marka Grechuty i Jonasza Kofty
Ogłoszenie werdyktu, uroczyste wręczenie nagród między godz. 14.30 – 15.30.

18.03.2017 sobota
10.00 – Rozpoczęcie XXVI Konfrontacji Teatralnych, część II,
Kategoria: placówki wychowania pozaszkolnego
1. JEDEN DZIEŃ Z ŻYCIA UCZNIAKA WZIĘTY – teatr „Naniby II” z Młodzieżowego Domu Kultury nr 4, instruktor: Wioleta Górska-Nowik, scenariusz: Wioleta Górska-Nowik na podstawie polskiej literatury dla dzieci.
2. KRÓLEWNA ŚNIEŻKA I SIEDMIU KRASNOLUDKÓW – zespół „Iskra” z Gminnego Centrum Kultury w Białych Błotach, instruktor: Józefina Szałańska.
3. HISTORIA PEWNEGO KREDENSU – teatr „Pacynka” z Młodzieżowego Domu Kultury nr 2, instruktor: Wioleta Górska-Nowik, scenariusz: Wioleta Górska-Nowik i Nadia Nowik.
4. A NIECH TO GĘŚ KOPNIE! – teatr „Naniby I” z Młodzieżowego Domu Kultury nr 4, instruktor: Wioleta Górska-Nowik, scenariusz: Marta Guśniowska.
5. SOS – zespół „Gwarancja” z Gminnego Centrum Kultury w Białych Błotach, instruktor: Józefina Szałańska, scenariusz: zespół „Gwarancja”.
6. NUDA – teatr „C.D.N.” z Młodzieżowego Domu Kultury nr 4, instruktor: Wioleta Górska-Nowik, scenariusz: Grzegorz Sławiński.
7. ZAMKNIĘCI – teatr „Remus” z Młodzieżowego Domu Kultury nr 2, instruktor: Wioleta Górska-Nowik, scenariusz: Wioleta Górska-Nowik i Nadia Nowik.
Ogłoszenie werdyktu, uroczyste wręczenie nagród między godz. 14.30 – 15.30.

Powiązane treści