Bydgoszcz
15C
Niebo głównie zachmurzone
100% wilgotność
Wiatr: 3km/h SSW
H 15 • L 15
18C
Czw
19C
Pt
21C
Sob
24C
Nd
26C
Pon
FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeKoniec lipca pod znakiem budowy dróg. Rozpoczynają się kolejne prace
Remont ulicy Chodkiewicza - LG (6)
25.07.2016 | 17:10

Koniec lipca pod znakiem budowy dróg. Rozpoczynają się kolejne prace

Na zdjęciu: W mieście prowadzony jest obecnie także remont ulicy Chodkiewicza.

Fot. Leszek Grabowski/ archiwum

Sporo pracy mają w końcówce lipca drogowcy. W minionym tygodniu przekazano teren pod budowę ulicy na Osowej Górze, a już wkrótce ruszą prace na Czyżkówku.

W ubiegły czwartek przekazano teren pod budowę ulicy Ptasiej, na której w ramach „Programu utwardzaniu dróg gruntowych zlokalizowanych na terenie miasta Bydgoszczy” planowane jest powstanie pieszo-jezdni z kostki betonowej o szerokości 5,5 m, wybudowanie zjazdów do posesji wraz z dojściami do nich, wyniesienie skrzyżowań, montaż oświetlenia ulicznego oraz prace przy kanalizacji deszczowej oraz przy sieci i przyłączach gazowych.  Prace mają kosztować 1,65 mln zł i potrwają około cztery miesiące.

We wtorek, 26 lipca rozpocznie się kolejny remont. Na odcinku ulicy Siedleckiej między ulicami Pileckiego a Karolewską ułożona zostanie kostka betonowa, powstaną progi zwalniające, nowe chodniki, zjazdy oraz duży parking na wysokości ulicy Buszkowskiej, a w celu uspokojenia ruchu skrzyżowanie zostanie wyniesione wyżej. Planowana jest także budowa asfaltowego odcinka ulicy Świekatowskiej od ulicy Nad Torem do ulicy Siedleckiej, a na skrzyżowaniu ulic Nad Torem, Świekatowskiej i Orlicza zamontowana zostanie sygnalizacja świetlna.

Prace na Czyżkówku będą kosztować 4,2 mln zł, a gwarancja na nie ma wynosić osiem lat. Prace związane z wykonaniem jezdni zakończą się w tym roku, a pozostałe w maju 2017 r. Zlecono już także przygotowanie koncepcji programowo-przestrzennej niezbędnej do przebudowy północnego odcinka ul. Siedleckiej.

Powiązane treści