Bydgoszcz
21C
Słonecznie
83% wilgotność
Wiatr: 3km/h E
H 21 • L 21
23C
Pt
17C
Sob
18C
Nd
21C
Pon
23C
Wt
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeKoniec naboru projektów w budżecie obywatelskim. Padł rekord
budżet obywatelski, bbo, wyspa młyńska - st
07.06.2017 | 16:40

Koniec naboru projektów w budżecie obywatelskim. Padł rekord

Na zdjęciu: Jedną z inwestycji zrealizowanych już w ramach BBO jest tablica na Wyspie Młyńskiej.

Fot. ST

W tegorocznej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego  mieszkańcy zgłosili blisko 500 projektów. Teraz odbywa się ich weryfikacja.

Większość zgłoszonych inwestycji to wymiana chodników, oświetlenia oraz budowa parkingów, siłowni plenerowych, wybiegów dla psów (m. in. w Fordonie i na Wyżynach) i placów zabaw (m. in. na Kapuściskach i Błoniu). Pojawiły się też jednak nietypowe pomysły. Na Okolu miałoby powstać pole namiotowe z wypożyczalnią sprzętu wodnego, przy schodach na Szwederowie – punkt widokowy, a w parku przy Starym Kanale na wysokości pętli Wilczak – sad komunalny.  Na Śródmieściu zgłoszono za to montaż inteligentnych ławek solarnych, które działałyby jako hot spot, a także umożliwiałyby ładowanie telefonu, zaś mieszkańcy Fordonu wnioskowali o dodanie tandemu do każdego przystanku roweru aglomeracyjnego.

Tegoroczna liczba zgłoszonych projektów to rekord. Przed rokiem mieszkańcy mieli 331 pomysłów, a dwa lata temu – 291. Warto pamiętać, że w najnowszej edycji zmieniono zasady. Wnioskodawcy mogli składać nieograniczoną liczbę projektów, a nie jak to było w poprzednich latach – tylko jedną inwestycję. – Wprowadziliśmy także ułatwienia dla osób składających projekty, w tym mapę  z zaznaczonymi nieruchomościami należącymi do miasta i mapę pokazującą odległości dla pieszych od placów zabaw, obiektów sportu i rekreacji, a także miejsc zielonych – informuje urząd miasta. Zmiany dotyczyć będą także głosowania. W tym roku mieszkańcy mogą wybrać tyle inwestycji, ile zmieści się w kwocie przeznaczonej na dane osiedle.

Wszystkie projekty znajdują się na nadal jeszcze aktualizowanej liście na stronie www.bdgbo.pl. Ich weryfikacja potrwa do 16 września, zaś głosowanie odbędzie się w październiku. Najpóźniej 30 listopada ogłoszona zostanie lista inwestycji skierowanych do realizacji.

Powiązane treści