Bydgoszcz
16C
Opady
93% wilgotność
Wiatr: 3km/h SSW
H 16 • L 16
16C
Czw
19C
Pt
18C
Sob
26C
Nd
30C
Pon
FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleKoniec paraliżu ulicy Toruńskiej. Podejrzany pakunek na KPSW zawierał… przyprawy
kpsw_torunska_kampus_Wikipedia
18.05.2017 | 13:07

Koniec paraliżu ulicy Toruńskiej. Podejrzany pakunek na KPSW zawierał… przyprawy

Na zdjęciu: Kampus Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej przy ulicy Toruńskiej.

Fot. Wikipedia / Dział Promocji KPSW

Kwadrans po godzinie dwunastej zakończyły się działania służb związane z neutralizacją podejrzanego pakunku znalezionego na terenie Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej przy ulicy Toruńskiej. – Okazało się, że w środku znajdowały się przyprawy. Będziemy ustalali, do kogo należy paczka – mówi nam podkom. Przemysław Słomski z biura prasowego kujawsko-pomorskiej policji.

Przypomnijmy, że zgłoszenie o podejrzanej walizce mundurowi otrzymali po godzinie jedenastej. Na miejsce zostali oddelegowani policjanci, a także strażacy. Ruch na ul. Toruńskiej pomiędzy rondami – Bernardyńskim a Toruńskim został wstrzymany. Tajemniczym pakunkiem zajęli się pirotechnicy.

Kilkudziesięciominutowa akcja wymagała także ewakuacji, i to zarówno pracowników KPSW, jak i mieszkańców okolicznych kamienic. Łącznie swoje domy bądź miejsce pracy musiało opuścić ponad osiemdziesiąt osób.

Od godziny 12:15 na swoją trasę wróciły chociażby autobusy linii „Za T2” zastępujące wyłączoną z rejonu Babiej Wsi komunikację tramwajową.

Powiązane treści