Bydgoszcz
16C
Niebo częściowo zachmurzone
82% wilgotność
Wiatr: 5km/h W
H 16 • L 16
20C
Nd
16C
Pon
23C
Wt
25C
Sr
30C
Czw
Dziś ukazało się najnowsze, czerwcowe wydanie papierowe METROPOLIABYDGOSKA.PL. Zapraszamy do lektury!
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeKoniec remontu na Chodkiewicza coraz bliżej. Jak teraz wygląda ulica? [ZDJĘCIA]
Chodkiewicza, remont - SG (4)
29.10.2016 | 13:40

Koniec remontu na Chodkiewicza coraz bliżej. Jak teraz wygląda ulica? [ZDJĘCIA]

Na zdjęciu: Remont na ulicy Chodkiewicza zbliża się do końca.

Fot. Stanisław Gazda

Remont ulicy Chodkiewicza zbliża się do końca. Jak zapewnia Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej, nie ma już mowy o opóźnieniach.

Obecnie trwają prace w obrębie skrzyżowania ul. Wyszyńskiego, Cichej i Chodkiewicza, likwidowane są pozostałości linii napowietrznej i budowane jest nowe oświetlenie. Drogowcy zapowiedzieli także montaż monitorów LCD w ramach Inteligentnych Systemów Transportowych na przystankach. Zakończyły się za to prace przy budowie torowiska.- Roboty prowadzone były od dwóch stron, ale szyny się połączyły, więc uniknęliśmy takiej wpadki, jaka we wrześniu przydarzyła się w Poznaniu – mówi Krzysztof Kosiedowski, rzecznik prasowy w ZDMiKP. W stolicy Wielkopolski podczas remontu ul. Zwierzynieckiej także budowano szyny od dwóch stron, ale tam tory nie połączyły się i trzeba było zamontować złączki, tzw. „eski”.

Na ul. Chodkiewicza pozostały do ułożenia jeszcze warstwy bitumiczne. Remont rozpoczął się w październiku ub. roku i miał potrwać do 21 września, ale latem okazało się, że prace trzeba będzie wydłużyć o dwa miesiące, do 21 listopada. Teraz ma już nie dojść do opóźnień.  – Nie ma mowy o przedłużeniu. Modernizacja była tak obszerna, że nawet kiedy trzeba było wstrzymać roboty w jednym miejscu, to można było w tym czasie pracować w innym – kończy Kosiedowski.

Powiązane treści