Bydgoszcz
1C
Słonecznie
64% wilgotność
Wiatr: 1km/h WSW
H 1 • L 1
5C
Sob
5C
Nd
8C
Pon
14C
Wt
15C
Sr
PILNE: Źle zaparkowany pojazd na ul. Chodkiewicza. Tramwaje linii nr 4 i 6 skierowane zostały na Las Gdański.
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportKoniec sezonu dla wychowanka Zawiszy. To efekt wypadku
Zawisza Bydgoszcz
14.04.2016 | 19:15

Koniec sezonu dla wychowanka Zawiszy. To efekt wypadku

Jakub Łukowski w obecnych rozgrywkach nie pojawi się już na boisku.

Na zdjęciu: Dla Jakuba Łukowskiego (w środku) sezon 2015/2016 już się skończył.

Fot. Krystian Janik

Pomocnik Jakub Łukowski nie wystąpi już w tym sezonie w barwach swojego macierzystego Zawiszy Bydgoszcz. Jak poinformował portal bydgoszcz.sport.pl, u niespełna 20-letniego gracza zdiagnozowano pęknięcie dwóch kręgów lędźwiowych.

Przypomnijmy, że tydzień temu – wracając z treningu – zarówno Łukowski, jak i inny młody zawodnik niebiesko-czarnych Maciej Kona – brali udział w wypadku na terenie klubowych obiektów. Wjechało w nich auto osobowe kierowane przez kobietę, która w nagły sposób skręciła kierownicą i uderzyła w obu piłkarzy.

Pierwsze badania wskazywały na ogólne potłuczenia, a trener Zbigniew Smółka dał obu podopiecznym kilka dni odpoczynku. Dokładniejsze badania wykazały jednak u Łukowskiego uszkodzenia wspomnianych kręgów, co oznacza de facto koniec sezonu dla młodego zawodnika. Pauzować będzie musiał również Kona, który także odniósł uraz kręgu, tyle że szyjnego. Jest jednak nadzieja, że za kilkanaście dni będzie do dyspozycji sztabu szkoleniowego.

Najbliższy mecz Zawiszy zaplanowano na sobotę – o godzinie 17:00 bydgoszczanie podejmą Bytovię w kolejnym pojedynku w I lidze.

Powiązane treści