88% wilgotność
Wiatr: 6km/h E
H 19 • L 19
FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportKoniec zwycięskiej serii – Łuczniczka przegrała w Radomiu
Łuczniczka zespoł, zapowiedz Lotos
31.01.2016 | 20:12

Koniec zwycięskiej serii – Łuczniczka przegrała w Radomiu

Na zdjęciu: Siatkarze Łuczniczki ponieśli pierwszą porażkę w tym sezonie.

Siatkarze Łuczniczki Bydgoszcz nie zdołali odnieść czwartego zwycięstwa z rzędu. W meczu rozegranym w ramach 15. kolejki spotkań siatkarskiej PlusLigi przegrali na wyjeździe z Cerrad Czarnymi Radom.

Sobotni mecz miał być dla bydgoszczan szansą na przedłużenie nadziei na co najmniej ósmą lokatę w tabeli. Czarni po dobrym początku sezonu przegrali pięć meczów z rzędu, więc wydawało się, że podopieczni Piotra Makowskiego mogą wywieźć do Bydgoszczy komplet punktów.

W pierwszej partii to gospodarze byli przez większość czasu minimalnie lepsi i nieznacznie prowadzili. Do nich należała też końcówka partii. Przy stanie 22:22 zdobyli trzy punkty z rzędu i objęli prowadzenie w meczu.

Drugą partię lepiej otworzyli przyjezdni (5:2), ale Czarni szybko wyrównali. Następnie set miał podobny przebieg jak pierwszy, z tą różnicą, że w końcówce fortuna sprzyjała Łuczniczce, która po skutecznej końcówce w wykonaniu Jakuba Jarosza wygrała 25:23.

W trzecim secie radomianom pierwszy raz udało się odskoczyć na kilka punktów (13:8), lecz i tym razem Łuczniczka zdołała zniwelować straty i po drugiej przerwie technicznej przegrywała już tylko jednym oczkiem. Losy partii rozstrzygnęły się w grze na przewagi, a z wygranej mogli cieszyć się gospodarze (28:26).

W czwartej odsłonie Łuczniczka szybko dała odskoczyć Czarnym i nie podjęła walki o doprowadzenia do tie-breaku. Miejscowi wygrali do 16, a w całym meczu 3:1. Po rozegraniu piętnastu spotkań Łuczniczka plasuje się na dziewiątej lokacie w tabeli. Do ósmego AZS-u Olsztyn traci trzy punkty, ale akademicy rozegrali mecz mniej.