Bydgoszcz
-5C
Słonecznie
45% wilgotność
Wiatr: 8km/h ENE
H -5 • L -5
-1C
Pon
-0C
Wt
2C
Sr
4C
Czw
1C
Pt
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaKonkurs na dyrektora Teatru Polskiego: Łukasz Gajdzis z rekomendacją
Teatr Polski - LG (2)
20.03.2017 | 19:40

Konkurs na dyrektora Teatru Polskiego: Łukasz Gajdzis z rekomendacją

Łukasz Gajdzis otrzymał najlepszą ocenę komisji konkursowej.

Na zdjęciu: Trwa konkurs na dyrektora Teatru Polskiego.

Fot. Leszek Grabowski/archiwum

W piątek odbyło się drugie posiedzenie komisji konkursowej w sprawie wyboru dyrektora Teatru Polskiego w Bydgoszczy. Najlepszą ocenę uzyskał – wbrew oczekiwaniom pracowników teatru – Łukasz Gajdzis.

Gajdzis w stosunku głosów 5:3 okazał się lepszy od dotychczasowego szefa teatru, Pawła Wodzińskiego. Jak informuje Gazeta Pomorska, zespół pracowników nie godzi się z tą decyzją i uważa, że konkurs był wotum nieufności dla aktorów i dyrektora. W poniedziałek urząd miasta zakomunikował, że kandydaci byli oceniani wg następujących kryteriów: koncepcja programowo – organizacyjna (50 proc. całościowej oceny), kwalifikacje i przebieg pracy zawodowej (25 proc. całościowej oceny) i rozmowa kwalifikacyjna (25 proc. całościowej oceny).

Jako przedstawiciele miasta w komisji zasiedli wiceprezydent Iwona Waszkiewicz (przewodnicząca), dyrektor Opery Nova Maciej Figas i dyrektor Biura Kultury Bydgoskiej Urzędu Miasta Magdalena Zdończyk. Ministerstwo reprezentowali Bernadeta Sondej i Ewa Dałkowska, przedstawicielami zakładowych organizacji związków Teatru Polskiego byli Artur Szczęsny i Roman Pietrzak, w imieniu członków stowarzyszeń zawodowych i twórczych wystąpili Piotr Bogusław Jędrzejczak i Dariusz Miłkowski, a Michał Gąsiorowski, desygnowany przez organizację związkową działającą w Teatrze Polskim, wziął udział w posiedzeniu bez prawa głosu.

Powiązane treści

Program do mailingu FreshMail
 

Program do mailingu FreshMail