Bydgoszcz
19C
Burze
77% wilgotność
Wiatr: 5km/h N
H 19 • L 19
19C
Sob
25C
Nd
23C
Pon
26C
Wt
30C
Sr
FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportKonrad Bukowiecki na dopingu? Wpadł w Bydgoszczy
Konrad_Bukowiecki_Pedro's_Cup_Łódź_2016
10.09.2016 | 05:21

Konrad Bukowiecki na dopingu? Wpadł w Bydgoszczy

Na zdjęciu: Konrad Bukowiecki

Fot. wikipedia (wolna licencja)

Jeden z najlepszych polskich kulomiotów, Konrad Bukowiecki jest podejrzany o stosowanie dopingu. Pozytywny wynik dała próbka pobrana podczas mistrzostw świata juniorów, które w lipcu odbyły się w Bydgoszczy.

Badanie próbki A wykazało obecność jednej z zakazanych substancji. Młodemu sportowcowi grozi dwuletnia dyskwalifikacja. W wydanym w piątek wieczorem oświadczeniu zaprzeczył oskarżeniom. – „Oczywiście skorzystam z możliwości powtórnego zbadania kwestionowanej próbki. Zrobię wszystko, żeby całkowicie wyjaśnić całą sytuację i oczyścić swoje dobre imię. Nigdy nie przyjmowałem jakichkolwiek substancji zabronionych i jestem gotów udowadniać to w każdy możliwy sposób, choćby pod wykrywaczem kłamstw” – napisał sportowiec.

Pozytywny wynik dała próbka pobrana podczas mistrzostw świata juniorów, podczas których Bukowiecki zdobył złoty medal i pobił rekord świata. Już wcześniej na dopingu wpadł srebrny medalista z Bydgoszczy, Andrei Toader.

Powiązane treści