Bydgoszcz
17C
Słonecznie
59% wilgotność
Wiatr: 2km/h E
H 17 • L 17
24C
Sr
26C
Czw
27C
Pt
15C
Sob
18C
Nd
ZDMiKP: Kolizja w pobliżu przystanku Gdańska/Stadion Zawisza. Możliwe są opóźnienia.
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiSportKoronowem zawładną kajakarze. Kayakmania już za tydzień!
Kayakmania
10.09.2017 | 08:00

Koronowem zawładną kajakarze. Kayakmania już za tydzień!

Kajakowe wydarzenie roku - koronowska Kayakmania.

Na zdjęciu: Podczas konferencji prasowej poświęconej Kayakmanii.

Fot. Stanisław Gazda

Od 15 do 17 września Koronowem zawładną miłośnicy rekreacji wodnej. Międzynarodowy Dzień Kajakarza „Kayakmania – Koronowo2017”, przyciągnie zawodowców, pasjonatów  i amatorów kajakowania z całej Polski.

W ciągu dnia odbędą się wyścigi kajaków turystycznych w kilku kategoriach na różnych dystansach. W tym dniu, 16.09.2017 r., (sobota) odbędzie się bieg główny w formule australijskiej o puchar Burmistrza Koronowa.

Trasa tego biegu zostanie wytyczona w centralnej części Zalewu Koronowskiego i polega na wielokrotnym zaliczeniu wyznaczonej rundy. Formuła biegu australijskiego polega na stopniowej eliminacji uczestników z końca stawki po zaliczeniu kolejnej rundy. Przybliżony czas trwania biegu – maksymalnie 2 godziny.

Zgłoszenia uczestników indywidualnych oraz drużyn przyjmowane są tylko do 10.09.2017 drogą elektroniczną, poprzez formularz na stronie kayakmania.pl. Wysokość wpisowego wynosi 120 zł od osoby. Dla zainteresowanych wyłącznie biegiem głównym wysokość wpisowego wynosi 50 zł.

W trakcie rozgrywania biegów wyścigowych i biegu głównego w formule australijskiej na wytyczonych trasach równolegle odbędą się pokazy różnych kajakowych i wodniackich dyscyplin przy plaży w Pieczyskach.

16 września (sobota) na plaży Pieczyska odbędzie się piknik rodzinny połączony z konkursami z nagrodami dla wszystkich chętnych, którzy w tych dniach zamierzają wybrać się do Pieczysk. Jednym z wydarzeń towarzyszących Kayakmanii będzie otwarty trening siatkarski seniorek Pałacu Bydgoszcz.

Otwarty trening siatkarek będzie wspaniałą okazją do poznania drużyny, podziwiania walorów gry w piłkę siatkową no i oczywiście do spróbowania swoich sił w tej dyscyplinie. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy 16 września na plażę w Pieczyskach, początek treningu o godz. 15:00.

O godzinie 19.00. rozpocznie się koncert Mateusza Ziółko.

Podobne wpisy

Powiązane treści