Bydgoszcz
0C
Niebo częściowo zachmurzone
92% wilgotność
Wiatr: 6km/h NW
H 0 • L 0
-2C
Sob
-4C
Nd
-2C
Pon
-5C
Wt
-3C
Sr
ZDMiKP: Awaria zasilania na odcinku pętla Niepodległości - Łoskoń. Trasa linii tramwajowych od strony centrum miasta skrócona do Przylesia.
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiRozrywka i kulturaKoronowo chce mieć park linowy
Park linowy
04.08.2017 | 11:42

Koronowo chce mieć park linowy

Park linowy w Koronowie ma przyciągnąć do miasta jeszcze więcej turystów.

Na zdjęciu: Park linowy.

Fot. Stanisław Gazda

Liczny drzewostan oraz duże zróżnicowanie wysokościowe terenu, mogą stanowić naturalną bazę do stworzenia wyjątkowo atrakcyjnej w skali regionu infrastruktury „linoparku”, tras linowych adresowanych zarówno do zaawansowanych jak i początkujących użytkowników.

Trwają właśnie poszukiwania partnera/inwestora, dla realizacji projektu utworzenia parku linowego w Koronowie. Zlokalizowany byłby w zachodniej części Koronowa, w pobliżu Drogi Krajowej Nr 25, w odległości ok. 11 km od projektowanego węzła Drogi Expressowej S-5 w Tryszczynie.

Dodatkowym atutem inwestycji byłoby to, że naturalne otoczenie, z bogatą roślinnością, która zostanie zachowana – po właściwym zagospodarowaniu elementami małej architektury, mogłoby stanowić doskonałe miejsce do wypoczynku, relaksu i rekreacji dla osób towarzyszących użytkownikom parku linowego.

Potencjalnymi użytkownikami parku linowego byliby mieszkańcy gminy i całego regionu, turyści wypoczywający nad Zalewem Koronowskim, turyści podróżujący Drogą Krajową Nr 25 (na kierunkach północ – południe kraju).

Podobne wpisy

Powiązane treści