Bydgoszcz
18C
Opady
93% wilgotność
Wiatr: 3km/h ENE
H 18 • L 18
25C
Sob
22C
Nd
24C
Pon
23C
Wt
23C
Sr
FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiKoronowo przesiądzie się na rowery! Będzie maraton
Koronowo chalange_1200x800
22.02.2016 | 20:16

Koronowo przesiądzie się na rowery! Będzie maraton

Na zdjęciu: Jednym z walorów imprezy będzie malownicza trasa...

Fot. materiały organizatora

Pierwszy w historii Koronowa maraton rowerowy „Syngenta Koronowo Challenge” odbędzie się 23.04.16.

Organizatorom zależy na upowszechnianiu kolarstwa, jako prostej i ogólnodostępnej formy uprawiania sportu, propagowaniu sportu, rywalizacji sportowej wśród uczestników, aktywnym spędzaniu wolnego czasu dzieci, młodzieży i dorosłych, a także promocji Koronowa i Gminy Koronowo oraz okolicznych szlaków turystycznych i na integracji środowiska lokalnego.

Start i meta będzie w Pieczyskach przy ulicy Warszawskich. Następnie trasa zawodów prowadzić będzie polnymi drogami oraz leśnymi duktami wzdłuż malowniczego Zalewu Koronowskiego, mijając najważniejsze zabytki Koronowa. Planowany jest przejazd przez kopalnię odkrywkową, nieczynną żwirownię, najwyższy w Europie Most Kolejki Wąskotorowej, zaporę wodną oraz elektrownię wodną. Sumy zjazdów i podjazdów dla głównych dystansów: trasa 39km – 450m, trasa 74km – 800m.

Impreza przeznaczona jest dla dzieci już od 3 roku życia. Im dedykowana jest trasa o długości 940m. Nieco starsi (od 6 do 12 roku życia) będą mogli się ścigać na dystansie 1500m.

Osoby od 9 roku życia pod opieką dorosłych będą miały także szansę wystartować na trasie dystansu rodzinnego – 14 km. Natomiast wszystkim powyżej 12 roku życia, którzy czują się na siłach, chcielibyśmy zaproponować trasę 39 km z 2 bufetami na trasie. Na najbardziej wytrwałych czeka trasa 74km z 4 bufetami na trasie.

Powiązane treści