Bydgoszcz
19C
Niebo częściowo zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 3km/h N
H 19 • L 19
22C
Sr
20C
Czw
23C
Pt
26C
Sob
23C
Nd
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIKoronowo zaprasza na Jarmark Cysterski
Bitwa pod Koronowem
18.07.2017 | 09:47

Koronowo zaprasza na Jarmark Cysterski

Jarmark Cysterski, to od piętnastu lat największa impreza oferty kulturalnej Miasta i Gminy Koronowo.

Na zdjęciu: Inscenizacja bitwy z Krzyżakami pod Koronowem zawsze przyciąga tłumy widzów.

Fot. Stanisław Gazda

Na tzw. Polach Tuszyńskich od 29 lipca trwać będzie XV Jarmark Cysterski połączony 30 lipca z Inscenizacją Bitwy z Krzyżakami pod Koronowem.

Uroczyste otwarcie jubileuszowego, XV Jarmarku Cysterskiego rozpocznie się o godz. 13.00. Nie zabraknie salw armatnich i pojedynków rycerskich. Od 14.00 rozpocznie się „Turniej bojowy”, a po nim pokaz umundurowania i uzbrojenia oraz walki na szable. W sobotnim programie, przed godz. 18.00, zaplanowana jest też jubileuszowa niespodzianka. O godz. 18.00 ma rozpocząć się mecz piłki rycerskiej, następnie Turniej Dam. Kolejną widowiskową atrakcją będzie „Nocne palenie wioski”, czyli najazd Krzyżaków na Byszewo. Sobotni wieczór zakończą: Fireshow połączony z pojedynkami koronowskich templariuszy o miano „Pierwszego miecza Koronowa” oraz „Wieczór z muzyką.”

30 lipca odprawiona zostanie tradycyjna Msza św. Rycerska w Bazylice pw. Wniebowzięcia NMP w Koronowie. Od godz. 13.00, ponownie na Polach Tuszyńskich, ciąg dalszy drugiego dnia Jarmarku Cysterskiego. Pokaz sokolnika i o godz. 15.00 niezwykle widowiskowa inscenizacja „Bitwy z Krzyżakami pod Koronowem.” Po niej, pokaz rycerzy konnych i zakończenie jubileuszowego, XV Jarmarku Cysterskiego.

Zarówno w sobotę, jak i niedzielę na terenie jarmarku nie zabraknie wioski rycerskiej, obozu koronowskich templariuszy oraz harcerzy. Będzie wioska tzw. zawodów dawnych (m.in. kowal, kaletnik, zielarka). Będą kramy i stoiska handlowe. Nie zabraknie atrakcyjnych konkursów dla publiczności.

Jarmark Cysterski, to od piętnastu lat największa impreza oferty kulturalnej  Miasta i Gminy Koronowo. Dojazd na to wydarzenie z Bydgoszczy zapewnią cztery kursy dodatkowej linii podmiejskiej.

Powiązane treści