Bydgoszcz
3C
Niebo częściowo zachmurzone
69% wilgotność
Wiatr: 8km/h E
H 3 • L 3
-2C
Sr
-4C
Czw
-5C
Pt
5C
Sob
4C
Nd
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIKoronowo zbiera z klasą
Zbieraj (Copy)
04.09.2016 | 11:42

Koronowo zbiera z klasą

Koronowo jest jedynym miastem w Polsce z naszego regionu na trasie odwiedzin przez organizatorów akcji.

Na zdjęciu: Plakat akcji.

Fot. materiały organizatora

Zbierając baterie i sprzęt szkoła otrzymuje punkty, które wymienia na nagrody! 21 września Koronowo będzie trzecią miejscowością w Polsce, którą odwiedzą organizatorzy w związku z inauguracją tegorocznej edycji akcji. Gmina Koronowo jest bowiem partnerem ogólnopolskiej akcji zbiórki baterii i sprzętu elektrycznego i elektronicznego w placówkach oświatowych „Zbieraj z klasą”.

Chodzi w niej o zbiórkę zużytych baterii i akumulatorów przenośnych, które są przeznaczone do używania w telefonach przenośnych, komputerach przenośnych, elektronarzędziach bezprzewodowych, zabawkach i sprzęcie gospodarstwa domowego, mogą być bez trudności przenoszone oraz zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego pochodzącego z gospodarstw domowych np. lodówka, pralka, TV/monitor, LCD, komputer, odkurzacz, toster, waga, klawiatura, drukarka, telefon, kamera, odbiornik radiowy, wiertaka, gra video, suszarka, młynek do kawy, mikrofalówka, zabawka elektryczna.  Zbierany będzie sprzęt kompletny, nie zdemontowany.

Organizatorami akcji są: ERP Polska  Organizacja Odzysku SEiE i Organizacja Odzysku Opakowań S.A. oraz REMONDIS Electrorecycling Sp. z o. o. 1kg oddanych baterii to 1 punkt, 1kg oddanego zużytego sprzętu to 0,5 punkta. Przy co najmiej 400 kg odbiór będzie realizowany na koszt organizatorów.

Nagrodami w projekcie są e-Karty przeznaczone do realizowania zamówień w sklepie internetowym Empik.com. Na przykład e-Kartę 20 zł – otrzyma uczestnik, który zgromadzi na koncie minimum 50 punktów. E-Karta 500 zł –  dostępna będzie przy minimalnej liczbie1250 punktów zgromadzonych na koncie uczestnika.

Powiązane treści