Bydgoszcz
16C
Burze
100% wilgotność
Wiatr: 4km/h ESE
H 16 • L 16
21C
Pon
18C
Wt
18C
Sr
17C
Czw
22C
Pt
FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiNa sygnaleKradł wózki ze szpitala. Teraz wpadł za napad
policjanci prowadza zatrzymanego
01.01.2016 | 21:21

Kradł wózki ze szpitala. Teraz wpadł za napad

Na zdjęciu: Policjanci zatrzymali mężczyznę kilka godzin po napadzie.

Fot. mat. policji

We wtorek dyżurny z Wyżyn otrzymał zgłoszenie o napadzie na jeden ze sklepów w Brzozie. Zamaskowany mężczyzna sterroryzował kasjerkę przedmiotem przypominającym pistolet i zabrał gotówkę w kwocie około 150 zł.

Policjanci po uzyskaniu rysopisu sprawcy rozpoczęli poszukiwania na terenie Brzozy. Jeden z patroli ustalił, jakim pojazdem mógł poruszać się mężczyzna i zlokalizował samochód w pobliżu miejsca napadu. Jak się okazało, auto było wystawione na sprzedaż, a jeden z  mieszkańców Brzozy, zainteresowany kupnem, wypożyczył je na jazdę próbną, podając się za policjanta z Bydgoszczy. Dwie godziny po napadzie mundurowi w jednym z domów w Brzozie zatrzymali podejrzanego 21-latka. Zabezpieczyli atrapę pistoletu, ale skradzione pieniądze zostały już wydane.

Mężczyzna trafił do aresztu i usłyszał zarzut rozboju z użyciem przedmiotu przypominającego broń palną. Ponadto, 21-latek był już wcześniej notowany, między innymi za kradzież wózków inwalidzkich ze szpitala. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

Powiązane treści