Bydgoszcz
1C
Słonecznie
74% wilgotność
Wiatr: 3km/h W
H 1 • L 1
8C
Wt
12C
Sr
9C
Czw
15C
Pt
18C
Sob
PILNE: Źle zaparkowany pojazd na ul. Chodkiewicza. Tramwaje linii nr 4 i 6 skierowane zostały na Las Gdański.
Metropolia BydgoskaInowrocławNa sygnaleKradli kasy fiskalne, licząc na spory zysk. Ich zawartość ich zaskoczyła
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
12.10.2016 | 10:08

Kradli kasy fiskalne, licząc na spory zysk. Ich zawartość ich zaskoczyła

Mężczyźni już usłyszeli zarzuty.

Na zdjęciu: Jedną kasę fiskalną udało się odzyskać.

Fot. materiały prasowe policji

Inowrocławscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o włamania i kradzieże kas fiskalnych. 28-latek i 31-latek okradli sklep mięsny oraz piekarnie. Jednak za bardzo się nie wzbogacili. 

Do wspomnianych zdarzeń doszło w ubiegłym tygodniu na terenie Inowrocławia. Sprawcy włamywali się do sklepów i zabierali kasy fiskalne, w których, według nich, miała znajdować się duża gotówka. Po otwarciu kasy zabranej z piekarni, znaleźli w niej zaledwie kilkaset złotych. Pieniądze zabrali a urządzenie wyrzucili.

Druga skradziona kasa, ze sklepu mięsnego, przez dłuższy czas znajdowała się w rękach złodziei. Odnaleźli ją policjanci, którzy przeszukali mieszkania podejrzanych mężczyzn.

28-latek i jego nieco starszy kolega usłyszeli już zarzuty dokonana dwóch przestępstwa polegających na kradzieżach z włamaniami.  – Podejrzani przyznali się do czynów. 31-latek już teraz trafił do więzienia. Miał bowiem do odbycia wyrok roku pozbawienia wolności za dokonanie kilkunastu włamań jeszcze w ubieglym roku. Jego kompan doprowadzony do oskarżyciela do czasu rozprawy został objęty policyjnym dozorem. Za włamania grozi do 10 lat pozbawienia wolności – informuje asp. szt. Izabella Drobniecka z oddziału prasowego KPP Inowrocław.

Powiązane treści