Bydgoszcz
-6C
Słonecznie
79% wilgotność
Wiatr: 3km/h W
H -6 • L -6
1C
Czw
1C
Pt
7C
Sob
6C
Nd
7C
Pon
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIKraina św. Mikołaja wyrośnie na Rynku [ZDJĘCIA]
Kraina św. Mikołaja wyrośnie na Rynku fot 01 (Copy)
05.11.2016 | 11:03

Kraina św. Mikołaja wyrośnie na Rynku [ZDJĘCIA]

Mikołajki na bogato...

Na zdjęciu: Tron św. Mikołaja w szklanej kuli? Trudno to sobie wyobrazić, ale już niedługo stanie na inowrocławskim Rynku.

Fot. UM Inowrocław

Trzy kolorowe domki oraz szklana kula, w której będzie się znajdował tron dla pana z siwą brodą, rozdającego podarki. Taki obrazek będzie można zobaczyć na inowrocławskim Rynku w pierwszych dniach grudnia.

Kraina Świętego Mikołaja to nowy pomysł na uatrakcyjnienie Mikołajek, zwłaszcza dla dzieci, które powinny świetnie się bawić w tym przedświątecznym „kompleksie rozrywkowym”.

– Chcemy także przyciągnąć inowrocławian do centrum miasta. Rodzice z dziećmi na Rynku to także zwiększone obroty dla tamtejszych handlowców – wyjaśnia naczelnik Wydziału Kultury, Promocji i Komunikacji Społecznej Agnieszka Chrząszcz-Stajszczak.

Miasteczko będzie miało kilkanaście metrów średnicy, a w jego centrum będzie się znajdowała wielka, szklana kula, w której będzie na maluchy czekał św. Mikołaj.

Dzieci będą mogły również zajrzeć do trzech domków, których wnętrza będą także ciekawie zaaranżowane.

Kuchnia Świętego Mikołaja to domek z ekspozycją przepisów różnych potraw

bożonarodzeniowych. Znajdzie się w nim: stolik kuchenny, stolnica, wałek drewniany, drewniane pojemniki na przyprawy, elfy w strojach kucharzy w różnych pozach (na huśtawce, zwieszone z żyrandola itp.).

Muzyka Świętego Mikołaja – domek, gdzie na ścianach znajdą się wydruki z tekstami kolęd, nuty, powieszone instrumenty typu trójkąt, bębenki, flet. Przy jednej ze ścian ustawione zostanie białe pianino, a na nim elfy.

Poczta Świętego Mikołaja to domek, który zawiera: wydrukowane na ścianach listy od dzieci, listy poukładane w nieregularny sposób, skrzynię z wrzutką na listy do Świętego Mikołaja, kilka stanowisk z pieczęcią poczty Świętego Mikołaja. Każdy list będzie można przed wrzuceniem podstemplować.

Każdy domek, oprócz wystroju i opisów, posiada klimatyczne światło scenograficzne, muzykę lub opowieść narratora z głośników.

Kraina Świętego Mikołaja pojawi się na inowrocławskim Rynku 6 grudnia i będzie można do niej zaglądać przez 3 dni zarówno rano, jak i po południu.

– Już dziś zapraszamy wszystkich mieszkańców na Rynek! Wszyscy będą na pewno świetnie się bawić – zapewnia Agnieszka Chrząszcz-Stajszczak.

Podobne wpisy

Powiązane treści

Program do mailingu FreshMail
 

Program do mailingu FreshMail