Bydgoszcz
18C
93% wilgotność
Wiatr: 4km/h ENE
H 18 • L 18
17C
Sob
18C
Nd
21C
Pon
23C
Wt
26C
Sr
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaInowrocławNa sygnaleCzwarty miesiąc z Krajową Mapą Zagrożeń Bezpieczeństwa. Jak korzystają z niej mieszkańcy?
screen, krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa, ino
21.12.2016 | 09:32

Czwarty miesiąc z Krajową Mapą Zagrożeń Bezpieczeństwa. Jak korzystają z niej mieszkańcy?

Na zdjęciu: Screen strony internetowej, na której można zamieszczać zgłoszenia.

Fot. mat. pras.

Od ponad trzech miesięcy funkcjonuje Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Jak korzystają z niej mieszkańcy powiatu inowrocławskiego? 

Od 9 września do 19 grudnia zgłosili oni 362 zdarzenia, które według nich były niebezpieczne i wymagały interwencji policji. Funkcjonariusze sprawdzają wszystkie sygnały naniesione przez mieszkańców na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. Wiele zgłoszeń podlega nadal weryfikacji, a patrole kontrolują dane miejsce wiele razy.

ZOBACZ TEŻ: Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Co najczęściej zgłaszają mieszkańcy Bydgoszczy i regionu?

Do tej pory potwierdzono już 104 zgłoszenia z 362 zdarzeń ulokowanych ma mapie przez mieszkańców powiatu inowrocławskiego. Czego one dotyczyły? – Najwięcej potwierdzonych zgłoszeń, bo: 37 dotyczyło nieprawidłowego parkowania, 28 przekraczania dopuszczalnej prędkości, a 21 spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych. W tych przypadkach policjanci stosowali pouczenia, ale też nie obyło się bez mandatów karnych. 11 zgłoszeń dotyczyło niewłaściwej infrastruktury drogowej. Dlatego działając w tym zakresie, policjanci kierowali pisma do zarządców dróg, celem sprawdzenia i w razie potwierdzenia, usunięcia nieprawidłowości – informuje asp. szt. Izabella Drobniecka z biura prasowego Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu.

Czytaj więcej o Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa KLIK

Powiązane treści