Bydgoszcz
1C
Słonecznie
98% wilgotność
Wiatr: 2km/h WSW
H 1 • L 1
8C
Czw
8C
Pt
9C
Sob
9C
Nd
8C
Pon
W środę, 12 kwietnia ukaże się kwietniowy numer MetropoliaBydgoska.PL w druku. Wersję PDF udostępnimy około godziny 20:00. Zapraszamy!
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleKręte ścieżki dwóch złodziei. Policja złapała ich przy Starym Rynku [WIDEO]
piwo_kradziez_stary_rynek
08.08.2016 | 15:45

Kręte ścieżki dwóch złodziei. Policja złapała ich przy Starym Rynku [WIDEO]

Dzięki monioringowi sprawców kradzieży dwóch beczek z piwem udało się złapać na gorącym uczynku.

Na zdjęciu: Obaj zatrzymani mężczyźni znajdowali się pod wpływem alkoholu.

Fot. kadr z filmu / KWP Bydgoszcz

Dwóch mężczyzn – 54- i 53-latka zatrzymali w miniony piątek rano w rejonie Starego Rynku policjanci z komisariatu na Szwederowie. Obaj odpowiedzą za kradzież dwóch beczek piwa, które próbowali nieudolnie ukryć.

Kamery miejskiego monitoringu namierzyły sprawców, gdy próbowali schować łup w krzakach przy ulicy Krętej (ulica odchodząca od rynku w kierunku ul. Podwale). – Po ich zachowaniu można było wnioskować, że beczka ta najprawdopodobniej została skradziona z pobliskiego lokalu. Mężczyźni próbowali ją zamaskować w zieleni znajdującej się między chodnikiem a budynkiem – mówi podkom. Przemysław Słomski z biura prasowego kujawsko-pomorskiej policji.

Na miejsce został wysłany policyjny patrol. Zatrzymał on obu mężczyzn, gdy ci próbowali schować drugą – jak się okazało – z beczek. Pierwszą ukryli kilka metrów dalej. Zostali przewiezieni do policyjnego aresztu, gdzie usłyszeli zarzut kradzieży, za co grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

W momencie zdarzenia obaj złodzieje byli pijani – badanie wykazało w ich organizmach około dwóch promili alkoholu.

Powiązane treści