Bydgoszcz
18C
Opady
93% wilgotność
Wiatr: 3km/h ENE
H 18 • L 18
25C
Sob
22C
Nd
24C
Pon
23C
Wt
23C
Sr
FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIKról: Dymisja prezesa PKP nie wpłynie na funkcjonowanie kolei
Piotr Król
14.12.2015 | 16:57

Król: Dymisja prezesa PKP nie wpłynie na funkcjonowanie kolei

Na zdjęciu: Piotr Król zasiada w sejmowej Komisji Infrastruktury.

Fot. Sebastian Torzewski

– Przez dwa dni zarząd nie podjął żadnych znaczących decyzji, więc trudno mówić, aby obecna sytuacja miała wpływ na funkcjonowanie PKP – tak dla „Rynku Kolejowego” nagłą dymisję prezesa Bogusława Kowalskiego ocenił poseł Piotr Król (PiS).

Zdaniem Króla, kluczowe jest powołanie nowego sternika grupy, który powinien zaprezentować jak najszybciej podsumowanie zakupu pociągów pendolino z informacjami o kosztach i terminach realizacji. Bydgoski parlamentarzysta chce także, aby większy nacisk spółki PKP położyły na rozmowy z polskimi producentami taboru na temat planowanych przez nie inwestycji. – Polscy producenci muszą konkurować na zdrowych zasadach – twierdzi Król.

Powołany w piątek na stanowisko prezesa PKP Bogusław Kowalski zrezygnował ze stanowiska w niedzielę. Stało się to krótko po publikacji informacji, że pod koniec lat osiemdziesiątych XX wieku współpracował z aparatem komunistycznym, a konkretnie – Służbą Bezpieczeństwa.

Powiązane treści