Bydgoszcz
16C
Opady
93% wilgotność
Wiatr: 3km/h SSW
H 16 • L 16
16C
Czw
19C
Pt
18C
Sob
26C
Nd
30C
Pon
FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleKsiądz Stanisław F. z zarzutami. Najbliższe miesiące spędzi w areszcie
policja_wolny dostep
19.05.2017 | 14:46

Ksiądz Stanisław F. z zarzutami. Najbliższe miesiące spędzi w areszcie

Na zdjęciu: Do wypadku doszło w środę.

Fot. archiwum

Ksiądz Stanisław F., który kierując samochodem pod wpływem alkoholu potrącił pieszego, najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Poszkodowany wciąż walczy o życie.

Do wypadku doszło we wtorek po południu na ul. Fordońskiej.  Nissan kierowany przez księdza Stanisława F. wyprzedzał inny pojazd przy przejściu dla pieszych i potrącił 56-latka. Mężczyzna trafił w ciężkim stanie do szpitala Jurasza.

Badania wykazały, że duchowny miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Ksiądz przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia.  Usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz spowodowanie wypadku pod wpływem alkoholu. Grozi mu do dwunastu lat pozbawienia wolności. W piątek sąd przychylił się do wniosku prokuratury o trzymiesięczny areszt dla duchownego.

Na zdarzenie zareagowała kuria bydgoska, która wydała oświadczenie. W komunikacie potępiono sytuację oraz zapewniono o modlitwie w intencji osoby poszkodowanej. Czytaj oświadczenie kurii.

Powiązane treści