Bydgoszcz
18C
Niebo częściowo zachmurzone
72% wilgotność
Wiatr: 6km/h W
H 20 • L 16
19C
Sr
21C
Czw
22C
Pt
22C
Sob
20C
Nd
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCI„Kucharze bez granic” na Wyspie Młyńskiej, czyli… kolejny charytatywny piknik na rzecz uczniów z ZS nr 30
Kucharze Dzieciom Bydgoszcz
23.04.2018 | 09:41

„Kucharze bez granic” na Wyspie Młyńskiej, czyli… kolejny charytatywny piknik na rzecz uczniów z ZS nr 30

Na zdjęciu: 40 kucharzy z całej Polski pokaże się z jak najsmaczniejszej strony.

Fot. Stanisław Gazda

Kucharze po całej Polsce przyjadą tutaj do Bydgoszczy, po to, aby gotować wszystko z własnej ręki i rozdawać to wszystko dla ludzi, którzy przyjdą na Wyspę Młyńską, ale będą też puszki i to do nich trzeba wrzucić „co łaska”. A jak się wrzuci „co łaska”, wtedy dzieci mają lepsze życie. A my to wszystko zrobimy dla dzieciaków charytatywnie, poświęcimy własny czas, po prostu zrobimy show dla dzieci! – zaprasza na sobotnią imprezę na Wyspie Młyńskiej jeden z współprowadzących ją – Kevin J. Ainston.

To, że do Bydgoszczy zjedzie 40 najlepszych kucharzy z całej Polski jest zasługą Beaty Nitki i Wojciecha Grześkowiaka, którzy są byłymi pracownikami ZS nr 30, a dziś szefami kuchni, ale jest także inicjatywną stowarzyszenia „Kucharze bez granic”, pomagającego niepełnosprawnym uczniom z w Bydgoszczy.

Będzie więc można zakosztować wspaniałych potraw oraz obejrzeć występy Żuków, Dandi Dance, ale też uczniów ZS nr 30 i zaprzyjaźnionych ze szkołą artystów. Atrakcji dla całych rodzin na pewno nie zabraknie!

Zebrana podczas imprezy kwota da możliwość wyremontowania i doposażenia naszej kuchni terapeutycznej, w której uczniowie ZS nr 30 nabywają kompetencji samoobsługowych i kulinarnych – mówi Ilona Zygadło, dyrektor ZS nr 30 Specjalnych w Bydgoszczy.

Piknik „Pomoc bez granic’’ odbędzie się na Wyspie Młyńskiej 28 kwietnia, w godz. od 14.00 do 20.00.

Akcja odbędzie się w ramach miejskiego projektu konkursowego „Bydgoszcz. Dzieje się”.


Powiązane treści