Bydgoszcz
13C
Niebo częściowo zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 3km/h ENE
H 13 • L 13
15C
Wt
15C
Sr
16C
Czw
15C
Pt
14C
Sob
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolitykaKukiz’15 szuka przyszłych prezydentów i wójtów. „Jedyne kryterium to chęć zmian”
paweł skutecki, przemysław skrzypek, kukiz - mat prasowe
26.06.2017 | 21:04

Kukiz’15 szuka przyszłych prezydentów i wójtów. „Jedyne kryterium to chęć zmian”

Na zdjęciu: Paweł Skutecki i Przemysław Skrzypek spotkali się w poniedziałek z dziennikarzami.

Fot. mat. prasowe

Poseł Paweł Skutecki oraz prezes Kukiz’ 15 w Bydgoszczy Przemysław Skrzypek zorganizowali w poniedziałek konferencję prasową. Tematem spotkania z mediami były plany ich ugrupowania na przyszłoroczne wybory samorządowe.

50 000 miejsc – tyle w skali kraju będzie miał do obsadzenia ruch Kukiz’15 podczas najbliższych wyborów. Dlatego też utworzył stronę samorzadzkukizem.pl, na której można rejestrować się do startu w wyborach. W ramach projektu zgłaszać mogą się np. chętni na prezydentów, burmistrzów oraz wójtów, a weryfikacja przebiegać będzie w kilku etapach. – Jedyne kryterium to chęć zmian – mówił Skutecki. Jego zdaniem przeciętny poseł nie mógł dotąd zaistnieć bez partyjnego przebicia. Kukiz’15 ma to zmienić.

–  Start do sejmików odbywać się będzie pod szyldem stowarzyszenia, jednak do stanowisk w pozostałych jednostkach kandydować się będzie bez tego wymogu – tłumaczył Skrzypek. Jego zdaniem na listach partii politycznych znajdowali się dotąd ludzie, którzy wcale nie są nadzwyczaj kompetentni czy obeznani z lokalnymi problemami. – Statystyczny obywatel wcale nie jest od nich gorszy – mówił Skrzypek.

Powiązane treści