100% wilgotność
Wiatr: 2km/h SW
H 7 • L 7
7C
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportKułakow walczy w IMŚJ. Pierwsze zawody dla Pieszczka
Prezentacja Polonii Bydgoszcz na sezon 2016 - LG (21)
19.06.2016 | 09:38

Kułakow walczy w IMŚJ. Pierwsze zawody dla Pieszczka

Wiktor Kułakow wystartował w I finale IMŚJ w King's Lynn.

Na zdjęciu: Wiktor Kułakow podczas prezentacji przed sezonem 2016.

Krystian Pieszczek jest po pierwszym finale Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów najbliżej tytułu. W zawodach wystartował także żużlowiec Polonii, Wiktor Kułakow.

Tegoroczne Indywidualne Mistrzostwa Świata Juniorów rozgrywane są identycznym systemem jak Grand Prix. Sobotnie zawody, z uwagi na liczne upadki, trwały ponad cztery godziny. Najlepszy okazał się Krystian Pieszczek, a na podium uplasowali się też Robert Lambert i Max Fricke. Czwarte miejsce niespodziewanie zajął Niemiec, Erik Riss. Kułakow zdobył sześć punktów, co dało mu jedenaste miejsce.

Kolejne finały zaplanowano na 16 września w Pardubicach oraz 2 października w Gdańsku.

W niedzielę Polonia zmierzy się na wyjeździe z Wybrzeżem. Początek spotkania o godzinie 17:15.