Bydgoszcz
13C
Niebo częściowo zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 3km/h ENE
H 13 • L 13
15C
Wt
15C
Sr
16C
Czw
15C
Pt
14C
Sob
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaBydgoszczFotorelacjeKuria wydała oświadczenie w sprawie wypadku pijanego księdza. Wyraża potępienie i zapewnia modlitwę
Bdg_dom_biskupa_pnr2_05-2013 (1)
18.05.2017 | 12:36

Kuria wydała oświadczenie w sprawie wypadku pijanego księdza. Wyraża potępienie i zapewnia modlitwę

Na zdjęciu: Rezydencja biskupa bydgoskiego.

Fot. Pit1233 / wikipedia (wolny dostEp)

Kuria bydgoska z głębokim żalem przyjęła informację o wypadku, którego sprawcą był ksiądz diecezji bydgoskiej, będący pod wpływem alkoholu – tym zdaniem rozpoczyna się oświadczenie kurii bydgoskiej. Opublikowano je w czwartkowe przedpołudnie na stronie internetowej kurii bydgoskiej. 

CZYTAJ WIĘCEJ: Pijany ksiądz potrącił pieszego. Poszkodowany w ciężkim stanie trafił do szpitala

W kilkuzdaniowym tekście wyrażone jest przede wszystkim potępienie zaistniałej sytuacji oraz zapewnienie modlitwy w intencji osoby poszkodowanej w wypadku. Pod oświadczeniem podpisał się ks. dr Sylwester Warzyński, rzecznik diecezji bydgoskiej. Całą treść oświadczenia zamieszczamy poniżej:

„Kuria bydgoska z głębokim żalem przyjęła informację o wypadku, którego sprawcą był ksiądz diecezji bydgoskiej, będący pod wpływem alkoholu. Zapewniam o modlitwie w intencji osoby poszkodowanej w tym wypadku, jak i jej bliskich. Jednocześnie pragnę podkreślić, że zaistniała sytuacja zasługuje na najwyższe potępienie i absolutnie nie powinna się wydarzyć. Sprawca tego zdarzenia poniesie wszelkie konsekwencje przewidziane prawem karnym, a także kanonicznym. Nadmienię, że ksiądz, który spowodował ten wypadek, od 2011 roku nie pełni żadnych urzędów kościelnych.”

Jak podała Gazeta Wyborcza, księdzem, który prowadził auto jest Stanisław Florczak, były proboszcz parafii św. Krzyża w Bydgoszczy.

Powiązane treści