Bydgoszcz
18C
93% wilgotność
Wiatr: 4km/h ENE
H 18 • L 18
17C
Sob
18C
Nd
21C
Pon
23C
Wt
26C
Sr
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCILampy świeciły za dnia. Sprawdzamy, dlaczego
lampy
01.07.2016 | 10:35

Lampy świeciły za dnia. Sprawdzamy, dlaczego

Na zdjęciu: Lampy świeciły m.in. na rondzie Kujawskim.

Fot. nadesłane

W czwartek bydgoszczanie mogli zaobserwować dość niecodzienne zjawisko. Wczesnym popołudniem włączono uliczne lampy oświetleniowe. 

Tematyka oświetlenia była w ostatnich miesiącach często przywoływana przez ratusz. W czerwcu ubiegłego roku w mieście pojawiły się Inteligentne Systemy Oświetleniowe firmy Apanet (wymieniono ponad 7 tys. z 11 tys. należących do miasta lamp), które zmniejszyły zużycie energii o 60%. Inwestycja wiele razy wymieniana była jako korzystnie wpływająca na budżet miasta.

Czytaj także: Nowe oświetlenie w Bydgoszczy. Ma być nowocześnie i oszczędnie

W czwartek bydgoszczanie byli świadkami niecodziennej sytuacji. Lampy, m.in. na rondzie Kujawskim i ul. Szarych Szeregów, oświetlały ulice już o godz. 13. Dlaczego tak się stało? – Załączenie oświetlenia w dzień wynikało z prowadzonych przez naszą spółkę prac związanych z awarią oświetlenia. Załączenie oświetlenia w dzień było niezbędne dla sprawdzenia poprawności jego funkcjonowania – tłumaczy Elżbieta Darol-Matuszewska, rzecznik prasowy Enea Oświetlenie sp. z o.o.  W związku z oświetlaniem ulic w czasie dnia ratusz ma nie ponieść dodatkowych, nieprzewidzianych wydatków – Kwestie te są uregulowanie w umowie eksploatacyjnej – tłumaczy Darol-Matuszewska.

Powiązane treści