PILNE: Tramwaje ponownie nie kursują ulicą Chodkiewicza. Linie nr 4 i 6 skierowane są do pętli Las Gdański, możliwe są także opóźnienia kursów - podało ZDMiKP.
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportLegia wygrała w Bydgoszczy. Remis był blisko
Sparing - Zawisza-Olimpia - LG (26)
06.04.2016 | 20:09

Legia wygrała w Bydgoszczy. Remis był blisko

W środowym meczu półfinałowym Pucharu Polski Zawisza przegrał z Legią Warszawa 1:2.

Na zdjęciu: Jakub Smektała wrócił do gry po kontuzji.

Nie udało się piłkarzom Zawiszy Bydgoszcz sprawić niespodzianki w spotkaniu z Legią Warszawa. Drugi mecz półfinałowy Pucharu Polski zakończył się wygraną piłkarzy ze stolicy 2:1.

Trener Zbigniew Smółka zdecydował się dokonać kilku zmian w składzie w porównaniu z ostatnimi meczami. W bramce zagrał Dominik Kowalski, a na skrzydłach wystąpili wracający po kontuzji Sylwester Patejuk i Jakub Smektała. Mecz nie należał jednak do najciekawszych. W I połowie obie drużyny nie rozpieszczały widzów i brakowało sytuacji do zdobycia bramki. W 16. minucie meczu Nemanja Nikolić zdołał wykorzystać nieporozumienie w szeregach bydgoskiej defensywy i strzałem do pustej bramki otworzył wynik meczu.

W II połowie gra bydgoszczan wyglądała już nieco lepiej, choć długo brakowało klarownych sytuacji. Obrońcy Legii nie ustrzegli się jednak błędów i w 59. minucie Karol Danielak wyszedł sam na sam z Arkadiuszem Malarzem, minął bramkarza i – podobnie jak kilkadziesiąt minut wcześniej Nikolić – skierował piłkę do pustej bramki. 180 sekund później Zawisza mógł prowadzić, lecz po kolejnej próbie Danielaka piłka odbiła się od słupka, a dobijający Szymon Lewicki chybił. Sytuacja ta zemściła się w 78. minucie gry. Wówczas piłkę przed polem karnym otrzymał Guilherme i płaskim strzałem ustalił wynik meczu na 2:1 dla zespołu Stanisława Czerczesowa.

W najbliższą sobotę podopieczni Zbigniewa Smółki zagrają w Katowicach z miejscowym Rozwojem. Początek spotkania o godzinie 12:00.