Bydgoszcz
-8C
Słonecznie
78% wilgotność
Wiatr: 2km/h W
H -8 • L -8
-12C
Pon
-13C
Wt
-12C
Sr
4C
Czw
2C
Pt
PILNE: Awaria tramwaju T7 na moście Pomorskim. Linie nr 4, 7 i 8 w kierunku r. Toruńskiego skierowane objazdem przez Babią Wieś.
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportLekkoatleci po drugim dniu mistrzostw. Pogoda utrudniała rywalizację
rzut młotem, Paweł Fajdek - SG
26.06.2016 | 00:32

Lekkoatleci po drugim dniu mistrzostw. Pogoda utrudniała rywalizację

Największą gwiazdą drugiego dnia rywalizacji był Paweł Fajdek

Na zdjęciu: Podium rzutu młotem.

Fot. Stanisław Gazda

Sobota była drugim dniem lekkoatletycznych mistrzostw Polski seniorów. Rywalizację w Bydgoszczy utrudniały warunki pogodowe.

Rano poznaliśmy najlepszych w chodzie sportowym na dystansie 20 km. Zawodnicy ruszyli kilka minut po godzinie 8. Wśród kobiet wygrała Paulina Buziak, a wśród mężczyzn – Łukasz Nowak.

Popołudniową rywalizację utrudniały warunki atmosferyczne, z powodu których kilka razy trzeba było przerwać rywalizację. Złoto w rzucie dyskiem zdobyła Joanna Wiśniewska, a w skoku o tyczce – Justyna Śmietanka. Drugą tyczkarką kraju została Kamila Przybyła z Zawiszy. Mężczyźni w sobotę rywalizowali w skoku wzwyż (wygrał Sylwester Bednarek) i rzucie młotem. Zgodnie z oczekiwaniami tytuł zdobył Paweł Fajdek, który osiągnął najlepszy tegoroczny wynik na świecie – 81,87 m.

W biegach na 400 metrów przez płotki zwyciężyli Joanna Linkiewicz i Patryk Dobek. Najszybszy w kraju na 400 metrów okazał się Rafał Omelko, a najlepszą kobietą na tym dystansie została Justyna Święty. Piąta była Iga Baumgart z BKS-u, która zapewniła sobie start w igrzyskach. Wśród sztafet 4×100 m ze zwycięstwa cieszyły się czwórki SKLA Sopot i KS Podlasie Białystok.

Powiązane treści