Wiatr: 6km/h W
H 8 • L 8
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportLekkoatleta Zawiszy wystartował w Ostrawie. Był na podium biegu na 1500 metrów
Marcin Lewandowski
11.09.2018 | 21:41

Lekkoatleta Zawiszy wystartował w Ostrawie. Był na podium biegu na 1500 metrów

Zmagania w Pucharze Narodów odbyły się w Ostrawie.

Na zdjęciu: Marcin Lewandowski finiszował na drugim miejscu w biegu na 1500 metrów.

Lekkoatleci z Ameryki wygrali trzecią edycję Pucharu Kontynentów, który odbył się w Ostrawie. Podczas dwudniowego mityngu wystartował lekkoatleta bydgoskiego Zawiszy.

Drugiego dnia zmagań na bieżni w Ostrawie pobiegł Marcin Lewandowski. Zawodnik Zawiszy wystartował w biegu na 1500 metrów i finiszował w nim na drugiej pozycji. Polak uzyskał czas 3:40.42. Zwyciężył Kenijczyk Elijah Manangoi (3:40.00), a trzeci był Norweg Jakob Ingebrigstsen (3:40.80).

Przede wszystkim, gdybym nie był w formie, to bym tutaj nie przyjeżdżał – przyznał Lewandowski w wypowiedzi dla PZLA. – Niewiele mi zabrakło do zwycięstwa w tym biegu, to żaden wstyd przegrać z obecnym mistrzem świata Manangoi. On szybciej ode mnie biegł na 800 metrów – dodał lekkoatleta Zawiszy.

Dla Polaka był to drugi start w tych zmaganiach. Poprzednio startował osiem lat temu w chorwackim Splicie, gdzie w biegu na 800 metrów uległ Davidowi Rudishy. – Wówczas miałem czas 1:44.00. Cieszę się, że się rozwijam. Ten rok był dla mnie niesamowity, każdego roku są medale. To co robię, jest niesamowite, cieszę się tym strasznie – powiedział.

Zmagania w Ostrawie wygrali lekkoatleci Ameryki, którzy w dwóch dniach zmagań zgromadzili 262 punkty. Na drugim miejscu uplasowała się Europa – 233 pkt., na trzecim Azja i Oceania – 188, a na czwartym Afryka – 142.