Bydgoszcz
19C
Słonecznie
72% wilgotność
Wiatr: 3km/h N
H 19 • L 19
24C
Pon
24C
Wt
27C
Sr
29C
Czw
25C
Pt
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportLekkoatletyczne MŚ w Londynie: Dwójka bydgoszczan wystąpi w niedzielnych finałach!
marcin lewandowski - st
12.08.2017 | 14:51

Lekkoatletyczne MŚ w Londynie: Dwójka bydgoszczan wystąpi w niedzielnych finałach!

Czy na szyi Marcina Lewandowskiego lub Igi Baumgart zawisną w niedzielę medale?

Na zdjęciu: Marcinowi Lewandowskiemu nie powiódł się start w biegu na 800 metrów. Na dystansie niemal dwukrotnie dłuższym znalazł się już w finale MŚ.

Fot. Sebastian Torzewski

Marcin Lewandowski w biegu na 1500 metrów oraz Iga Baumgart w sztafecie 4 x 400 metrów – to bydgoskie nadzieje medalowe na ostatni dzień mistrzostw świata w lekkiej atletyce, które odbywają się w Londynie.

W piątkowy wieczór Lewandowski zajął trzecie miejsce w drugim biegu półfinałowym z czasem 3:38.32. Szybsi od zawodnika bydgoskiego Zawiszy okazali się jedynie: Czech Jakub Holusa (3:38.05 – najlepszy czas półfinałów) oraz Kenijczyk Timothy Cheruiyot (3:38.24). A jako że z obu półfinałów do decydującego o podziale medali, niedzielnego biegu awansowało po pięciu zawodników (plus dwóch z najlepszymi czasami), to halowy mistrz Europy z Belgradu właśnie w biegu na 1500 metrów pewnie awansował do finału. W pierwszym półfinale najlepszy okazał się inny reprezentant Kenii Elijah Motonei Manangoi – 3:40.10.

W sobotnie wczesne popołudnie na bieżnię londyńskiego Stadionu Olimpijskiego wyszły z kolei specjalistki od biegu na dystansie jednego okrążenia. A konkretnie sztafety 4 x 400 metrów, w tym Polki w składzie: Małgorzata Hołub, Patrycja Wyciszkiewicz, Martyna Dąbrowska i Iga Baumgart. Polki w drugim biegu eliminacyjnym mierzyły się między innymi z Jamajkami, Nigeryjkami i Niemkami. I to właśnie za tymi trzema reprezentacjami uplasowały się biało-czerwone. Dzięki rezultatowi 3:26.47 udało im się jednak znaleźć w gronie zespołów, które do finału awansowały dzięki czasom (z obu biegów awansowały po trzy sztafety plus dwie ekipy z najlepszymi czasami). W niedzielnym finale reprezentantki Polski pobiegną także z Amerykankami (3:21.66 – najlepszy czas w tym roku), Brytyjkami, zawodniczkami z Botswany oraz Francji.

Finał biegu na 1500 metrów zaplanowano w niedzielę na 21:30 czasu polskiego. Sztafety 4 x 400 metrów tradycyjnie zakończą rywalizację na mistrzostwach – start pań przewidziano na 21:55.

Po ośmiu dniach rywalizacji w Londynie Polska zajmuje w klasyfikacji medalowej trzecie miejsce (po dwa medale złote, srebrne i brązowe). Prowadzi kadra USA – 23 medale (8 – 8 – 7).

Powiązane treści