Bydgoszcz
13C
Słonecznie
32% wilgotność
Wiatr: 5km/h NNW
H 13 • L 13
5C
Sob
8C
Nd
11C
Pon
12C
Wt
9C
Sr
PILNE: Źle zaparkowany pojazd na ul. Chodkiewicza. Tramwaje linii nr 4 i 6 skierowane zostały na Las Gdański.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCILetni brak ciepłej wody w kranach? To już przeszłość!
woda w kranach
01.07.2016 | 13:19

Letni brak ciepłej wody w kranach? To już przeszłość!

Jeszcze kilka lat temu mieszkańcy kolejnych dzielnic Bydgoszczy musieli liczyć się z brakiem ciepłej wody w okresie wakacyjnym.

Na zdjęciu: Ciepła woda, to nie luksus, to normalka!

Fot. Stanisław Gazda

Większość bydgoszczan zapewne pamięta, iż w okresie letnim, z powodów technicznych związanych z pracami remontowymi w elektrociepłowni, niektóre dzielnice przez pewien okres nie miewały ciepłej wody. To już przeszłość. Dlaczego?

-Na terenie miasta Bydgoszczy, z wyjątkiem osiedla Osowa Góra od kilku lat nie ma przerw w dostawie ciepłej wody z powodu remontów źródeł ciepła, np. w czasie postoju Elektrociepłowni EC II. W bydgoskim systemie ciepłowniczym funkcjonują bowiem inne źródła ciepła tj. Elektrociepłownia EC I, Ciepłownia Białe Błota oraz będący w trakcie rozruchu Zakład Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych, które zaopatrują odbiorców w ciepło – wyjaśnia Tomasz Lewandowski z Biura Zarządu KPEC Spółka z o.o.

System ciepłowniczy na Osowej Górze zasilany jest wyłącznie przez ciepłownię zlokalizowaną na terenie tego osiedla. Przerwa eksploatacyjna ciepłowni na Osowej Górze zaczęła się 27 czerwca i kończy właśnie dzisiaj.

-Jeżeli występują wyłączenia pozostałych, niewielkich obszarów miasta Bydgoszczy, to są one krótkotrwałe i spowodowane wyłącznie niezbędnymi modernizacjami i remontami sieci ciepłowniczej – dodaje T. Lewandowski.

Powiązane treści