Metropolia BydgoskaBydgoszczSportLewandowski z minimum na mistrzostwa świata
16.06.2017 | 14:26

Lewandowski z minimum na mistrzostwa świata

Zajął trzecie miejsce.

Na zdjęciu: Lekkoatleta ustanowił rekord życiowy na dystansie 800 metrów.

Bardzo dobry występ Marcina Lewandowskiego. Zawodnik bydgoskiego Zawiszy zajął trzecie miejsce w biegu na 1500 metrów podczas mityngu Diamentowej Ligi w Oslo.

W zawodach w stolicy Norwegii wystąpiło czterech naszych lekkoatletów. Lewandowski spisał się najlepiej z nich. W biegu na 1500 metrów finiszował na trzeciej pozycji, uzyskując czas 3:34.60. Dzięki takiemu wynikowi nasz zawodnik wypełnił minimum Polskiego Związku Lekkiej Atletyki na sierpniowe mistrzostwa świata w Londynie. Jednocześnie Lewandowski ustanowił rekord życiowy na tym dystansie. Najlepszy okazał się Brytyjczyk Jak Wightman (3:34.17), a drugi był Kenijczyk Elijah Motonei Manango (3:34.30).

Pozostali Polacy spisali się poniżej oczekiwań. Piąte miejsce w biegu na 400 m zajął Rafał Omelko (45.83), z kolei w rywalizacji dyskoboli dopiero na siódmym miejscu sklasyfikowano Piotra Małachowskiego, który w ostatniej kolejce rzutów uzyskał swój najlepszy wynik na tym mityngu – 63.70 m. Dziesiąty w skoku wzwyż był Sylwester Bednarek, pokonując poprzeczkę zawieszoną na wysokości 2.20 m.

Kolejny mityng Diamentowej Ligi już w najbliższą niedzielę zostanie rozegrany w Sztokholmie.