Metropolia BydgoskaBydgoszczSportLiga Narodów: Belgijki wyraźnie lepsze od Argentyny
Belgia-Argentyna_ FIVB Liga Narodów Siatkarek Bydgoszcz - Celine Van Gestel_ SF
06.06.2018 | 19:28

Liga Narodów: Belgijki wyraźnie lepsze od Argentyny

W Bydgoszczy trwa czwarty turniej Ligi Narodów.

Na zdjęciu: Celine Van Gestel (w ataku) miała problemy z przedarciem się przez blok Argentyny. Jej koleżanki były jednak skuteczne w ofensywie.

W rozegranym w Bydgoszczy meczu Ligi Narodów siatkarek reprezentacja Belgii pewnie pokonała Argentynę.

To było starcie dwóch reprezentacji, które zamykają tabelę Ligi Narodów. W nieco korzystniejszej sytuacji były Belgijki, które wygrały dwa wcześniejsze mecze. Ekipa z Ameryki Południowej doznała dziesięciu porażek i zamykała tabelę.

ZOBACZ ZDJĘCIA: Belgia – Argentyna 3:0 w obiektywie Szymona Fiałkowskiego

Argentynki były w stanie postraszyć zespół z Europy jedynie w pierwszym secie, a zwłaszcza jego końcówce, gdzie udało im się skończyć kilka ważnych ataków, a gdy błąd na siatce popełniła Grobelna, to przewaga Belgijek stopniała do dwóch punktów (22:24). Losy seta rozstrzygnęła jednak właśnie atakująca kadry Belgii, która w całym meczu zanotowała 57% skuteczności w ataku.

Dwie kolejne partie to już wyraźna dominacja podopiecznych Gerta Vande Broeka. Obie były bliźniaczo do siebie podobne. Zespół z Europy szybko wypracował sobie w niej przewagę i kontrolował przebieg wydarzeń na parkiecie. Belgijkom znakomicie funkcjonował blok (12 punktów tym elementem gry w całym meczu przy zaledwie 4 Argentyny).

LIGA NARODÓW SIATKAREK – IV TURNIEJ – BYDGOSZCZ, 6.06.2018 R.
BELGIA – ARGENTYNA 3:0 (25:22, 25:16, 25:14)

BELGIA: Van De Vyver 5, Van Gestel 5, Lemmens 4, Grobelna 23, Herbots 9, Janssens 8 oraz Guilliams (L), Flament 1, Stragier.

ARGENTYNA: Sagardia, Michel Tosi 7, Lazcano 4, Anahi Tosi 7, Fortuna 8, Rodriguez 5 oraz Martinez (L), Rizzo (L), Busquets, Soria 1, Piccolo 2, Vidal.

Sędziowali: Daniele Rapisarda (Włochy), Rogerio Espicalsky (Brazylia).