Bydgoszcz
4C
Niebo głównie zachmurzone
86% wilgotność
Wiatr: 8km/h SSE
H 4 • L 4
-0C
Pt
-5C
Sob
-6C
Nd
1C
Pon
1C
Wt
ZDMiKP: Awaria zasilania na odcinku pętla Niepodległości - Łoskoń. Trasa linii tramwajowych od strony centrum miasta skrócona do Przylesia.
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportLiga Narodów siatkarek w Bydgoszczy. „Cieszę się, że możemy kontynuować współpracę z PZPS”
Jacek Kasprzyk Rafał Bruski konferencja Przystań Bydgoszcz
12.04.2018 | 10:33

Liga Narodów siatkarek w Bydgoszczy. „Cieszę się, że możemy kontynuować współpracę z PZPS”

Turniej w dniach 5-7 czerwca zostanie rozegrany w hali Łuczniczka.

Na zdjęciu: Prezes PZPS Jacek Kasprzyk i prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski podczas spotkania z dziennikarzami w Przystani Bydgoszcz.

Fot. Szymon Fiałkowski

Poznaliśmy więcej szczegółów odnośnie czerwcowego turnieju Ligi Narodów siatkarek, który odbędzie się w hali Łuczniczka. Prezes PZPS-u przedstawił je podczas spotkania z dziennikarzami w Przystani Bydgoszcz.

Jacek Kasprzyk jest zadowolony, że pierwszy turniej żeńskiej Ligi Narodów (to nowy projekt FIVB, zastąpi on doskonale znany cykl World Grand Prix u kobiet i Ligę Światową u mężczyzn) odbędzie się właśnie w grodzie nad Brdą. – To jest najważniejsze, że Bydgoszcz jest pierwszym miastem w Polsce, które będzie gospodarzem tego turnieju. To znacząca rzecz – przyznał szef polskiej siatkówki.

Prezydent Bydgoszczy był wdzięczny prezesowi Kasprzykowi za te słowa. – Szczególnie jestem dumny, że inaugurowane będą te rozgrywki właśnie w naszym mieście – mówił Rafał Bruski i przypomniał, że współpraca miasta z Polskim Związkiem Piłki Siatkowej trwa od kilku lat. – Cieszę się, że możemy ją kontynuować – dodaje włodarz grodu nad Brdą. Na przestrzeni czasu w Łuczniczce grały między innymi męska reprezentacja Polski (w Lidze Światowej czy Memoriale Wagnera w 2010 r.), ale także odbyło się kilka spotkań drugiej rundy grupowej mistrzostw świata (2014).

Przypomnijmy: w Łuczniczce (5-7 czerwca) Polki podejmą Argentynę, Belgię i Niemcy. Wszystkie ich mecze rozpoczynać się będą o 20:30. Wcześniejsze pojedynki zaczną się o 17:30. Dla kadry prowadzonej przez Jacka Nawrockiego będzie to czwarty turniej zmagań. Biało-czerwone udadzą się najpierw do USA, a potem także do Chin i Holandii. Na zakończenie zagrają jeszcze w Wałbrzychu.

Na łamach MetropoliaBydgoska.pl będziemy organizować konkurs, w którym do wygrania będą wejściówki na mecze reprezentacji Polski!

Powiązane treści