Wiatr: 4km/h WNW
H 22 • L 22
23C
28C
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportLiga Narodów wystartowała! Niemki na początek wygrały z Belgią
Niemcy-Belgia_ FIVB Liga Narodów siatkarek_HSW Łuczniczka Bydgoszcz - Janssens_SF
05.06.2018 | 20:17

Liga Narodów wystartowała! Niemki na początek wygrały z Belgią

Pierwszy mecz turnieju Ligi Narodów w Łuczniczce za nami.

Na zdjęciu: Belgijska środkowa Marlies Janssens w ataku nie radziła sobie z niemieckim blokiem.

Turniej Ligi Narodów w Bydgoszczy rozpoczęty. W meczu otwierającym zmagania w Łuczniczce, Niemki wygrały z Belgijkami.

Niemieckie siatkarki miały bilans trzech zwycięstw i sześciu porażek, zaś Belgijki bardzo potrzebowały punktów, bowiem walczą o uniknięcie degradacji do niższej dywizji.

Dwa pierwsze sety to wyraźna przewaga zespołu niemieckiego. Niemki zdecydowanie lepiej prezentowały się w ataku (62% skuteczności w I secie i 53% w drugim, przy – odpowiednio – 38% i 41% Belgijek). W ofensywie znakomicie spisywała się Louisa Lippmann, która w całym meczu zdobyła 28 punktów.

Jednak dwa łatwo wygrane sety najwyraźniej uśpiły czujność podopiecznych Felixa Koslowskiego. Belgijki od trzeciej partii zaczęły prezentować się znacznie lepiej. Ciężar gry w ataku wzięła na swoje barki Britt Herbots (23 punkty w spotkaniu), a do tego była wspierana przez Kaję Grobelną. Najwięcej emocji było w czwartej odsłonie, w której Niemki prowadziły 7:3, by potem przegrywać 12:15. Jednak na swoją korzyść rozstrzygnęły końcówkę, popisując się aż pięcioma skutecznymi blokami.

LIGA NARODÓW SIATKAREK – IV TURNIEJ – BYDGOSZCZ, 5.06.2018 R.
NIEMCY – BELGIA 3:1 (25:19, 25:21, 22:25, 25:23)

NIEMCY: Hanke 5, Fromm 14, Scholzel 6, Lippmann 28, Schwertmann 9, Geerties 13 oraz Durr (libero), Pogany (libero), Kastner, Strigot 2, Drewniok.

BELGIA: Van De Vyver 2, Herbots 23, Janssens 11, Grobelna 16, Van Gestel 12, Lemmens 2 oraz Neyt (libero), Guilliams (libero), Van Sas, Flament 1, Stragier.

Sędziowali: Yuri R. Ramirez Ortiz (Dominikana), Rogerio Espicalsky (Brazylia).