Metropolia BydgoskaBydgoszczSportLiga rusza za tydzień. Ostatnie sparingi bydgoskich drużyn

Liga rusza za tydzień. Ostatnie sparingi bydgoskich drużyn

Chemik Moderator w III oraz Polonia i Budowlany KS w IV lidze już za tydzień rozpoczną walkę o ligowe punkty.

Na zdjęciu: Piłkarze Budowlanego KS w ostatnim sparingu zremisowali z zespołem z Łochowa.

Trzecioligowy Chemik Moderator oraz czwartoligowe bydgoskie zespoły Polonia i Budowlany KS są po ostatnich pojedynkach kontrolnych przed początkiem sezonu ligowego.

Podopieczni Piotra Gruszki w ostatniej grze kontrolnej pokonali na własnym boisku czwartoligową Pogoń Mogilno 5:1. Mecz rozgrywano w nietypowym wymiarze czasu trzech tercji po 30 minut każda. Dwukrotnie na listę strzelców wpisali się Tomasz Prejs i Wiktor Osiński, a raz Radosław Mik. Dla mogilnian trafił natomiast Antoni Krajnyk. Chemik rozpocznie sezon w przyszłą sobotę wyjazdowym meczem z Wdą Świecie (11.08., 18:00).

Porażki w ostatniej grze kontrolnej doznali piłkarze czwartoligowej Polonii. Zespół prowadzony przez Włodzimierza Koreckiego przegrał na wyjeździe z Nielbą Wągrowiec 0:3 (0:1). Gole dla gospodarzy strzelili Kubiński, Rozmarynowski i Śmigielski. Bydgoscy piłkarze za tydzień na inaugurację czwartoligowych zmagań zagrają na wyjeździe z Chełminianką.

Remisem zakończył się z kolei ostatni sparing drugiego z bydgoskich czwartoligowców. Beniaminek rozgrywek, Budowlany KS zremisował ze Sportis Soccial Club Łochowo 1:1. Oba gole w tym spotkaniu padły w pierwszej połowie. Dla BKS-u trafił Michał Megger, a dla ekipy z Łochowa – Patryk Podolski. W pierwszej kolejce IV ligi, BKS podejmie na własnym stadionie Lecha Rypin (sobota, 17:00).