H 2 • L 2
-2C
-4C
-5C
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportLiga szachowa na półmetku. Rywalizacja toczyła się w Białych Błotach
SONY DSC
16.04.2018 | 10:11

Liga szachowa na półmetku. Rywalizacja toczyła się w Białych Błotach

Na zdjęciu: Turniej odbył się w Gminnym Ośrodku Kultury w Białych Błotach.

Pierwsza Międzyszkolna Bydgoska Liga Szachowa już na półmetku. Debiutancki cykl odbywa się w wersji skróconej i trwa 5 rund. 14 kwietnia 2018 roku odbył się trzeci turniej projektu „Edukacja przez szachy”. W pierwszych dwóch turniejach brali udział nie tylko uczniowie z bydgoskich szkół, ale także z Borówna, Białych Błot, Łochowa, Niemcza, Ciela, Koronowa, Osielska, Wudzyna, Rynarzewa, Dąbrowy Chełmińskiej, Łubianki, Rynarzewa a nawet Świekatowa. Dlatego też organizatorzy postanowili skorzystać z zaproszenia Gminnego Centrum Kultury w Białych Błotach i opuścili Bydgoszcz.

W trzeciej rundzie wzięło udział 64 zawodników. W grupie A – zawodników od IV kategorii szachowej wystartowało 18 osób, a grupa B – zawodników debiutujących i posiadających V kategorię szachową – była jak zawsze najbardziej liczna i składała się z 46 zawodników.

Na zawodników i ich opiekunów czekała niezwykle przestronna aula Gminnego  Centrum Kultury, na której w jednej wydzielonej części znajdowała się sala gry, w drugiej stoły z jedzeniem i piciem oraz miejscem dla rodziców, którzy z daleka mogli przyglądać się zmaganiom swoich podopiecznych. Zawody przebiegały sprawnie, za co odpowiedzialny był sędzia Karol Jaroch wraz z pomagającym mu Jackiem Górnym.

W turnieju A pierwsze miejsce zajął Karol Kacprzak, wygrywając 5 partii i 2 remisując, na drugim miejscu uplasował się Antoni Paprocki, wygrywając 4 partie, 2 remisując i notując jedną porażkę w ostatniej partii, trzecie miejsce zajął Kacper Kacprzak, który wygrał 3 partie i 4 zremisował.

W turnieju B pierwsze miejsce zajął Robert Stróż ze Szkoły Podstawowej w Łochowie, pewnie wygrywając 6 partii i remisując tylko jedną. Warto jeszcze wspomnieć, że po raz pierwszy w turnieju wzięli udział także zawodnicy z Barcina i Żnina.

Na zakończenie turnieju po wręczeniu pucharów, medali, dyplomów i nagród wszyscy z niecierpliwością zebrali się w pobliżu projektora, na którym wyświetlone zostało nasze magiczne Koło Fortuny. Dzięki wsparciu naszych mecenasów kultury mieliśmy co losować. Family Park przekazało 10 zaproszeń, Kino Helios 4 bilety, Filharmonia Pomorska dwa podwójne zaproszenia, Teatr Polski 2 podwójne zaproszenia, Muzeum Mydła i Historii Brudu 2 zaproszenia, Baalbek Auchan Bydgoszcz Fordon 4 vouchery warte 20 zł każdy.

Kolejny turniej już 12 maja. – Zachęcamy także do wzięcia udziału w Galerii Pomorskiej w turnieju z okazji Dnia Matki. Będzie to turniej rodzinny i Symultana z arcymistrzynią Klaudią Kulon – informują organizatorzy. Szczegóły na stronie internetowej http://edukacjaprzezszachy.pl.