Bydgoszcz
19C
Słonecznie
72% wilgotność
Wiatr: 5km/h E
H 19 • L 19
21C
Pon
18C
Wt
18C
Sr
17C
Czw
22C
Pt
FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaLinia 95 wystartuje już w środę. Nad jezioro od lipca
linia 99, marcin bratoszewski
31.05.2016 | 15:26

Linia 95 wystartuje już w środę. Nad jezioro od lipca

Na zdjęciu: Linia 99 będzie kursować od 1 lipca.

Fot. Marcin Bratoszewski

1 czerwca zainaugurowane zostanie działanie linii międzygminnej nr 95. Trójstronne porozumienie gmin zostało zatwierdzone w minionym tygodniu.

Porozumienie między Bydgoszczą, Dobrczem i Osielskiem podpisano 27 maja. Wcześniej współpracę zaakceptowali radni zainteresowanych gmin. Koszt funkcjonowania linii nr 95 szacowany jest na ok. 160 tysięcy złotych. 25% tej kwoty ma zostać pokryte z wpływów z biletów, a resztę pieniędzy zapewnią samorządy: po 40% Osielsko i Dobrcz, a 20% Bydgoszcz.

Czytaj także: Od 1 czerwca autobusy pojadą szybciej. Wiele zmian w rozkładach

Najnowsza, piąta już bydgoska linia międzygminna wyruszy na drogi 1 czerwca i będzie miała charakter połączenia okrężnego. Zatrzymywać się ma na przystankach: Tatrzańskie, Łoskoń, Jarużyn, Strzelce Górne, Strzelce Dolne, Łoskoń, Tatrzańskie. Na początek zaplanowano dziewięć kursów w dni powszednie i po pięć w soboty i niedziele.

Od czerwca na drogach pojawić miała się także linia nr 99 łącząca plac Kościeleckich z Nową Wsią Wielką. Ostatecznie jednak zdecydowano, że autobus będzie jeździć dopiero od 1 lipca, gdy będzie kursować codziennie.

Powiązane treści