Bydgoszcz
25C
Niebo częściowo zachmurzone
65% wilgotność
Wiatr: 6km/h W
H 25 • L 25
20C
Sob
22C
Nd
19C
Pon
23C
Wt
23C
Sr
FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaBlogiLokomotywownia a może Arena Walk?
Hala_okraga
07.07.2017 | 15:06

Lokomotywownia a może Arena Walk?

Jakiś czas temu Urząd Miasta rozebrał zabytkową bydgoską Lokomotywownię. Tłumaczono to rozwojem jednego z zakładów i obiecywano rychłą odbudowę zabytku w innym miejscu.

Na zdjęciu: Swego czasu tysiące osób oklaskiwało tutaj słynnego Jerzego Kuleja.

Fot. www.wgk.cal.pl

Jakiś czas temu Urząd Miasta rozebrał zabytkową bydgoską Lokomotywownię. Tłumaczono to rozwojem jednego z zakładów i obiecywano rychłą odbudowę zabytku w innym miejscu.

Jak to często w naszym mieście bywa, na obietnicach i wizualizacjach skończyło się. Lokomotywownia od kilku lat niszczeje gdzieś w magazynach. Pomysłów ani chęci na jej zagospodarowanie nie ma.

Dlatego proponuję coś co nie tylko stanie się atrakcją turystyczną ale przyniesie spore korzyści finansowe dla miasta.

Wystarczy połączyć tradycję z nowoczesnością. Mało kto wie ale w lokomotywowni odbywały się latach 60-tych słynne walki bokserskie. Widowiska przyciągały tłumy oglądających.

Współcześnie nie wygasła moda na boks a wręcz przeciwnie coraz bardziej modne stają się walki KSW czy MMA. Proponuję utworzenie w Lokomotywowni Areny Walk.

Odbywać mogłyby się tutaj wszelkie formy zawodów od wspomnianych wcześniej bardzo medialnych gal mieszanych sztuk walki ale też mistrzostw Polski w Karate, Judo i wielu innych sportach. Jestem pewien, że taka Arena Walk tworzyłaby wyjątkowy klimat i pojedynki oglądane tutaj byłyby wyjątkowo atrakcyjne.

Umiejscowienie jej może być obojętne. Jednak uważam, że warto ją ustawić w Myślęcinku łącząc to z odbudowaniem linii dawnej kolejki wąskotorowej która również czeka na odbudowanie. Możliwość dotarcia na widowisko kolejką byłoby dodatkową atrakcją.

Skoro to zabytek to pieniądze na jej odbudowanie są, a połączenie z prywatnym biznesem oraz solidne wypromowanie w mediach z pewnością przyniosłoby znaczne korzyści dla Bydgoszczy.

Uważam, że odbudowanie i połączenie tradycji Lokomotywowni z nowoczesną i popularną formułą walk w postaci Areny Walk byłoby wielką atrakcją dla mieszkańców oraz turystów może nawet na skalę ogólnopolską.

Robert Szatkowski

Bydgoszczanin, Prezes Stowarzyszenia Bydgoski Wyszogród, historyk, żeglarz, działacz społeczny.

Panel dyskusyjny


Dyskusja dla wszystkich

Powiązane treści