Bydgoszcz
17C
Niebo częściowo zachmurzone
63% wilgotność
Wiatr: 6km/h NNW
H 17 • L 17
13C
Pt
16C
Sob
17C
Nd
20C
Pon
17C
Wt
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportLondyn: Brązowy medal MŚ sztafety 4 x 400 metrów! Życiowy sukces Igi Baumgart!
iga_baumgart_bks_bydgoszcz_RSawicki
13.08.2017 | 22:12

Londyn: Brązowy medal MŚ sztafety 4 x 400 metrów! Życiowy sukces Igi Baumgart!

Na zdjęciu: Iga Baumgart wywalczyła wspólnie z koleżankami brązowy medal MŚ w Londynie.

Fot. Robert Sawicki

Polska sztafeta 4 x 400 metrów w składzie: Małgorzata Hołub, Iga Baumgart, Aleksandra Gaworska oraz Justyna Święty wywalczyła brązowy medal podczas kończących się w Londynie lekkoatletycznych mistrzostw świata. Zwyciężyły Amerykanki, a srebro przypadło w udziale Brytyjkom.

Trener Aleksander Matusiński przed decydującym biegiem zdecydował się na pokerową zagrywkę. Przemodelował skład, włączając do niego zarówno Aleksandrę Gaworską, jak i wracającą po kontuzji Justynę Święty (w miejsce Patrycji Wyciszkiewicz oraz Martyny Dąbrowskiej). Wreszcie, kończącą bieg w sobotnich eliminacjach Igę Baumgart (BKS Bydgoszcz) przesunął na drugą zmianę.

I, jak się okazało, był to strzał w dziesiątkę. Baumgart miała bowiem wielki udział w wywalczeniu miejsca na najniższym stopniu podium, przesuwając na swojej zmianie biało-czerwone na miejsce trzecie (za prowadzącymi z dużą przewagą Amerykankami oraz Brytyjkami; Jamajki wypadły z rywalizacji z powodu kontuzji Chrisann Gordon). Pozycję tę, mocno naciskając Brytyjkę, utrzymała Gaworska, a Święty – atakowana między innymi przez sztafetę Nigerii – znakomicie finiszowała, pieczętując niespodziewany sukces Polek (czas 3:25.41, najlepszy czas w tym sezonie).

Zasłużone złoto dla Amerykanek – 3:19.02 (liderki list światowych), a srebro – dla reprezentacji Wielkiej Brytanii – 3:25.00.

Medal polskich biegaczek był ósmym dla naszej kadry podczas mistrzostw świata w Londynie (2 złote – 2 srebrne – 4 brązowe).


W niedzielnych finałach pobiegł także zawodnik bydgoskiego Zawiszy Marcin Lewandowski. Halowy mistrz Europy w biegu na 1500 metrów uplasował się na tym dystansie na siódmej pozycji z czasem 3:36.02. Zwyciężył Kenijczyk Elijah Motonei Manangoi – 3:33.61.

Powiązane treści