Bydgoszcz
0C
Niebo częściowo zachmurzone
92% wilgotność
Wiatr: 6km/h NW
H 0 • L 0
-2C
Sob
-4C
Nd
-2C
Pon
-5C
Wt
-3C
Sr
ZDMiKP: Awaria zasilania na odcinku pętla Niepodległości - Łoskoń. Trasa linii tramwajowych od strony centrum miasta skrócona do Przylesia.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIŁosie spacerowały po Fordońskiej [WIDEO]
łosie bydgoszcz
07.01.2019 | 14:46

Łosie spacerowały po Fordońskiej [WIDEO]

Na zdjęciu: Łosie spacerujące ulicą Fordońską.

Fot. Outlet Kobra/screen

Nietypowe zdarzenie w Bydgoszczy. Dwa łosie przechodziły przez ulicę Fordońską.

Zwierzęta zostały zauważone w niedzielę wieczorem na wysokości węzła z ulicą Mariana Rejewskiego, tuż obok centrum handlowego Auchan oraz Ikei. W jego pobliżu znajduje się skupisko leśne. Na materiale wideo, udostępnionym na facebookowej stronie Outletu Kobra, widać, jak klępa (samica łosia) i młody łoś pokonuje dwupasmową jezdnię Fordońskiej na terenie przy wiadukcie drogowym.

Bydgoskie Centrum Zarządzania Kryzysowego otrzymało dwa zgłoszenia dotyczące pojawienia się zwierząt w rejonie ulicy Fordońskiej – pierwsze o 17:04, drugie o 17:30. W pierwszym wypadku na miejsce skierowano policję i straż miejską, a w drugim – także weterynarzy, z którymi miasto ma odpisaną umowę. – Około godziny 19:00 łosie zostały przepłoszone w stronę Osielska i wróciły do miejsca swojego pobytu – poinformował MetropoliaBydgoska.PL dyrektor wydziału zarządzania kryzysowego Adam Dudziak.

Jak podkreśla Dudziak, wydział zarządzania kryzysowego rocznie odbiera około 400 zgłoszeń dotyczących dzikich zwierząt, spacerujących na terenach zamieszkałych. – Zazwyczaj dotyczyły one rejonu ulicy Mińskiej i Kanału Bydgoskiego – podkreślił dyrektor. Ostatnio służby musiały interweniować na ulicy Wyszyńskiego, gdzie zauważono poruszającego się dzika.

Powiązane treści