Bydgoszcz
-5C
85% wilgotność
Wiatr: 2km/h SW
H -5 • L -5
-13C
Wt
-12C
Sr
2C
Czw
1C
Pt
1C
Sob
PILNE: Awaria tramwaju T7 na moście Pomorskim. Linie nr 4, 7 i 8 w kierunku r. Toruńskiego skierowane objazdem przez Babią Wieś.
Metropolia BydgoskaSPORTLosowanie Euro 2016 za nami. Wiemy, z kim zagramy w grupie
Adam Nawałka
12.12.2015 | 20:34

Losowanie Euro 2016 za nami. Wiemy, z kim zagramy w grupie

Biało-czerwoni ponownie zagrają z rywalami, z którymi mierzyli się w grupie eliminacyjnej - Niemcami.

Na zdjęciu: Selekcjoner reprezentacji Polski w piłce nożnej Adam Nawałka.

Fot. Roger Gos / Wikipedia

W sobotnie późne popołudnie w Paryżu odbyło się losowanie grup turniej finałowego piłkarskich mistrzostw Europy, które w przyszłym roku odbędą się na boiskach Francji.

Reprezentacja Polski prowadzona przez Adama Nawałkę, która była losowana z trzeciego koszyka, trafiła na swoich eliminacyjnych rywali – Niemców, a także na współgospodarzy poprzedniego Euro – Ukraińców oraz jedną z największych niespodzianek eliminacji – Irlandię Północną. Wszystkie cztery zespoły będą tworzyły grupę C.

Swój pierwszy mecz Polacy rozegrają 12 czerwca, gdy w Nicei zmierzą się z Irlandczykami. Cztery dni później na Stade de France biało-czerwoni zmierzą się z mistrzami świata, a na zakończenie fazy grupowej – 21 czerwca – w Marsylii spotkają się z Ukraińcami.

Po raz pierwszy w historii mistrzostw Europy w turnieju wezmą udział aż 24 reprezentacje. Do grupy A trafili gospodarze, a także Rumuni, Albańczycy i Szwajcarzy. W grupie B zagrają: Anglia, Rosja, Walia i Słowacja, w grupie D – broniący tytułu Hiszpanie, a także Czesi, Turcy i Chorwaci. W grupie E zobaczymy Belgię, Włochy, Irlandię oraz Szwecję, a grupę F będą tworzyły: Portugalia, Islandia, Austria oraz Węgry.

Początek Euro 2016 – 10 czerwca przyszłego roku.

Powiązane treści