Bydgoszcz
18C
Słonecznie
77% wilgotność
Wiatr: 2km/h WSW
H 21 • L 16
24C
Nd
20C
Pon
21C
Wt
25C
Sr
27C
Czw
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaLotnisko chwali się wynikami za pierwszy kwartał. „Przekroczenie granicy 400 tysięcy pasażerów jest realne”
lotnisko_PLB_tablice_ST
06.04.2018 | 13:10

Lotnisko chwali się wynikami za pierwszy kwartał. „Przekroczenie granicy 400 tysięcy pasażerów jest realne”

W planach modernizacyjnych portu jest m.in. przebudowa parkingu.

Na zdjęciu: Zdaniem przedstawicieli lotniska, wzrost frekwencji był możliwy dzięki m.in. codziennym lotom do Londynu oraz Frankfurtu.

Fot. Sebastian Torzewski

Ponad 27 tysięcy pasażerów w marcu i ponad 75 tysięcy od początku roku – to statystyki ruchu na lotnisku imienia Ignacego Jana Paderewskiego, które zaprezentowali przedstawiciele spółki Port Lotniczy Bydgoszcz. – Początek roku zamknęliśmy zgodnie z planem przy dwucyfrowych wzrostach. A prognozy na kolejne miesiące są optymistyczne – przekonuje jej prezes Tomasz Moraczewski.

Zarówno w samym marcu, jak i w pierwszych trzech miesiącach 2018 roku bydgoski port faktycznie poprawił rezultaty w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku o dwucyfrową liczbę, a konkretnie – o 25 procent. – To zasługa między innymi codziennych lotów z Bydgoszczy do Londynu (na dwa lotniska – Stansted oraz Luton – dod. red.), Frankfurtu oraz połączeń do Lwowa, które oferowane są dwa razy w tygodniu – wylicza Artur Niedźwiecki z biura prasowego PLB. Przypomnijmy, że z Bydgoszczy można obecnie udać się także do Birmingham oraz Dublina, Glasgow i Dusseldorfu-Weeze.

Zdaniem prezesa Moraczewskiego, udany początek roku daje nadzieję na uzyskanie w całym 2018 roku najwyższego wyniku w historii (dotąd bydgoskie lotnisko nigdy nie przekroczyło bariery 350 tysięcy odprawionych pasażerów). – Pokonanie granicy 400 tysięcy jest jak najbardziej realne – mówi Moraczewski, a jednym z argumentów – poza regularnymi lotami – ma być zbliżający się okres wakacyjny i związana z nim oferta czarterowa. – Jako lotnisko od wielu miesięcy przygotowujemy się na prognozowany wzrost ruchu lotniczego – zaznacza prezes PLB.

Ile razy skorzystałeś (-aś) z usług bydgoskiego lotniska?

Zobacz rezultat

Wśród udogodnień, z którymi mają zetknąć się pasażerowie, są: planowana przebudowa parkingu i montaż nowoczesnego systemu parkingowego oraz możliwość rezerwacji miejsca postojowego za pomocą mobilnej aplikacji. – Inwestycje wpisują się w szereg działań, które – poza podnoszeniem poziomu obsługi odprawianych pasażerów – mają pozytywnie wpłynąć na przepustowość lotniska i bezpieczeństwo operacji lotniczych – kończy Moraczewski.

CZY WIESZ, ŻE…

  • W marcu br. z bydgoskiego portu skorzystało 27 302 pasażerów;
  • W tym okresie wykonano 622 operacje lotnicze;
  • Marcowy wynik jest lepszy od ubiegłorocznego z tego samego miesiąca o 25,4%;
  • Od stycznia do końca marca z usług lotniska im. Paderewskiego skorzystały 75 303 osoby (wzrost rok do roku o 25%);

Powiązane treści