Bydgoszcz
3C
Niebo częściowo zachmurzone
96% wilgotność
Wiatr: 3km/h SSW
H 3 • L 3
9C
Pt
9C
Sob
12C
Nd
13C
Pon
16C
Wt
ZDMIKP: Wstrzymanie ruchu tramwajowego w okolicach węzła Garbary. Trwa oczekiwanie na pomoc medyczną dla pasażera.
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeLotnisko kończy kolejną inwestycję. Jest więcej miejsca dla pasażerów
Port Lotniczy Bydgoszcz
10.10.2016 | 16:33

Lotnisko kończy kolejną inwestycję. Jest więcej miejsca dla pasażerów

Prace nad uzyskaniem dodatkowej przestrzeni na terminalu portu trwały niemal rok.

Na zdjęciu: Władze lotniska zapewniają, że nowy terminal pełen jest udogodnień dla podróżnych.

Fot. Eryk Dominiczak

W poniedziałek na bydgoskim lotnisku oddano do użytku nową przestrzeń dedykowaną pasażerom. Rozbudowa terminala o powierzchnię przekraczającą tysiąc metrów kwadratowych kosztowała ponad sześć milionów złotych.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Tak zmienia się lotnisko – zobacz nowy terminal [ZDJĘCIA]

To najważniejsza i najbardziej odczuwalna inwestycja dla podróżnych w tym roku – zapewnia prezes Portu Lotniczego Bydgoszcz Tomasz Moraczewski. Ale zaraz dodaje, że w skali wcześniejszych zadań na lotnisku zakończona właśnie rozbudowa już tak bardzo się nie wyróżnia. Władze portu oraz marszałek Piotr Całbecki chętnie przypominają bowiem, że w ostatnich latach w infrastrukturę zainwestowano blisko 150 milionów złotych.

Co pojawiło się na lotnisku po zakończeniu ostatniej z inwestycji? Ponad 1000 metrów kwadratowych powierzchni handlowo-usługowej. Do dyspozycji pasażerów oddano więc nową restaurację z widokiem na płytę lotniska, sklep wolnocłowy, salon VIP dedykowany między innymi klientom biznesowym Lufthansy oraz lotniczy kącik dla najmłodszych podróżnych. – Takie elementy decydują nierzadko o atrakcyjności lotniska arówno dla pasażerów, jak i przewoźników – twierdzi Moraczewski.

Nowa strefa jest w całości przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych – można do niej dotrzeć bowiem nie tylko schodami (także ruchomymi), ale również w pełni przeszkloną windą. Inwestor chwali się również standardami wykonania – oświetleniem LED, a także klimatyzacją.

Rozbudowa terminala trwała od listopada ubiegłego roku i była podzielona na dwa etapy. W pierwszym uzyskano dodatkowych 250 metrów kwadratowych w następstwie rozbudowy hali odlotów w kierunku płyty postojowej. Otwarta w poniedziałek przestrzeń przekraczająca 750 mkw. to efekt realizacji drugiego etapu. Cała inwestycja kosztowała 6,3 mln zł.

W planach jest dalsza reorganizacja pracy na terminalu bydgoskiego portu. W jej ramach ma dojść do modernizacji hali przylotów, przeniesienia stanowisk kontroli bezpieczeństwa na pierwsze piętro oraz powiększenie strefy ogólnodostępnej.

Powiązane treści