Bydgoszcz
11C
Słonecznie
93% wilgotność
Wiatr: 5km/h SW
H 11 • L 11
14C
Nd
10C
Pon
11C
Wt
14C
Sr
15C
Czw
ZDMiKP: Kolizja w pobliżu przystanku Gdańska/Stadion Zawisza. Możliwe są opóźnienia.
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaLotnisko kontynuuje dobrą passę. Kolejny miesiąc ze wzrostem
Port_Lotniczy_Bydgoszcz_Lotnisko_LG (5)
07.09.2018 | 09:36

Lotnisko kontynuuje dobrą passę. Kolejny miesiąc ze wzrostem

Na zdjęciu: Port Lotniczy Bydgoszcz od dziesięciu miesięcy notuje wzrost liczby pasażerów.

Fot. archiwum

Upłynął kolejny miesiąc, a wraz z nim Port Lotniczy Bydgoszcz zanotował kolejny rekord. W sierpniu odprawiono 48 tysięcy, czyli o 43,5% więcej niż w tym samym okresie rok temu.

W ubiegłym miesiącu, który był już dziesiątym z rzędu ze wzrostem liczby odprawionych pasażerów, z usług bydgoskiego lotniska skorzystało 47936 podróżnych. Rekordowa była też liczba operacji lotniczych, których w sierpniu wyliczono 1023.  Co pozytywnie wpłynęło na wynik?  Zdaniem władz lotniska, duże zainteresowanie wzbudziły wakacyjne czartery oraz nowe połączenie do Kijowa. W sierpniu samoloty PLL LOT zaczęły latać do stolicy Ukrainy, a od końca październiku w tym samym kierunku podążą maszyny Ryanaira.

Odnotowywane od kilku miesięcy wzrosty to efekt długofalowego planowania i budowania oferty, ale przede wszystkim zasługa pasażerów wybierających nasz port jako miejsce początku podróży – mówi Tomasz Moraczewski, prezes Portu Lotniczego Bydgoszcz. – Odnotowujemy wzrost frekwencji zarówno na codziennych lotach Lufthansy do Frankfurtu czy Ryanair na Wyspy Brytyjskie. Dużym zainteresowaniem cieszy się oferta lotów wakacyjnych, które odbywać się będą do końca września, ale warto wspomnieć, że w sprzedaży pojawiły się już pierwsze pakiety na lato 2019 – dodaje.

W środę ogłoszono, że kolejny kierunkiem w siatce połączeń Portu Lotniczego będą loty do Glasgow. Połączenie będzie realizowane w każdy poniedziałek i piątek. Przypomnijmy, że  loty do Szkocji zostały zlikwidowane zimą w związku rezygnacją Ryanaira z bazy na lotnisku Glasgow International. Od przyszłorocznego lata samolot będzie latał na lotnisko Glasgow Prestwick.

 

Powiązane treści