Bydgoszcz
1C
Mgła
95% wilgotność
Wiatr: 2km/h SE
H 1 • L 1
-2C
Sr
-4C
Czw
1C
Pt
1C
Sob
4C
Nd
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaLotnisko na plusie. W maju obsłużyło prawie 30 tysięcy pasażerów
Port Lotniczy Bydgoszcz
08.06.2016 | 06:58

Lotnisko na plusie. W maju obsłużyło prawie 30 tysięcy pasażerów

W minionym miesiącu w bydgoskim porcie lotniczym zrealizowano najwięcej lotów i obsłużono najwięcej pasażerów w 2016 roku.

Na zdjęciu: Maj był dobrym miesiącem dla bydgoskiego lotniska.

Fot. Leszek Grabowski / archiwum

W maju Port Lotniczy Bydgoszcz zanotował kilkuprocentowy wzrost liczby pasażerów w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku. – Powody są dwa – bardzo dobre obłożenie rejsów Ryanaira oraz dodatkowa rotacja oferowana przez Lufthansę – wyjaśnia Artur Niedźwiecki z biura prasowego lotniska.

W minionym miesiącu na lotnisku im. Paderewskiego zrealizowano aż 660 połączeń – najwięcej w tym roku i najwięcej od lipca ubiegłego roku, gdy w pełni znajdował się sezon czarterowy (tegoroczny będzie uboższy, o czym pisaliśmy TUTAJ). Na pokładach samolotów znalazło się łącznie 29 604 pasażerów. W ubiegłym roku było ich 28 385. – To wzrost o 4,3% – wylicza Niedźwiecki.

Wynik udało się poprawić dzięki niesłabnącemu zainteresowaniu pięcioma kierunkami oferowanymi z Bydgoszczy przez Ryanair (Dublin, Londyn, Glasgow, Duesseldorf oraz Birmingham), a także piątemu połączeniu w tygodniu na trasie Bydgoszcz – Frankfurt, które kilka tygodni temu wprowadziła niemiecka Lufthansa. Przypomnijmy, że od połowy czerwca do oferty PLB dołączy Rzym, do którego polecimy dzięki włoskiemu przewoźnikowi Mistral Air.

W ciągu pięciu miesięcy obecnego roku z usług lotniska skorzystało 126 998 podróżnych.

Powiązane treści