Bydgoszcz
-3C
Śnieg
92% wilgotność
Wiatr: 5km/h SSW
H -3 • L -3
0C
Pt
1C
Sob
0C
Nd
-1C
Pon
-3C
Wt
PILNE: Awaria tramwaju T7 na moście Pomorskim. Linie nr 4, 7 i 8 w kierunku r. Toruńskiego skierowane objazdem przez Babią Wieś.
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaLotnisko podało statystyki za czerwiec. Taki wzrost, że aż… spadek
Port Lotniczy Bydgoszcz
09.07.2016 | 10:29

Lotnisko podało statystyki za czerwiec. Taki wzrost, że aż… spadek

Ruch w bydgoskim porcie w pierwszym półroczu okazał się większy niż w identycznym okresie 2015 roku.

Na zdjęciu: W czerwcu z usług lotniska im. Paderewskiego skorzystało ponad 33 tysięcy podróżnych.

Fot. Leszek Grabowski / archiwum

Niespełna 34 tysięcy podróżnych skorzystało w minionym miesiącu z usług bydgoskiego lotniska. W komunikacie portu czytamy, że to wzrost, choć w liczbach bezwzględnych ta wartość oznacza spadek wobec zestawienia sprzed roku.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Prezydenckie listy o lotnisku. „Precedens na skalę światową” kontra „zachowanie godne potępienia”

Jak wylicza Artur Niedźwiecki z biura prasowego Portu Lotniczego Bydgoszcz, 33 757 pasażerów obsłużonych w czerwcu oznacza poprawę wskaźnika liczby podróżnych o 4,5 procent w stosunku do 2015 roku. I jest to prawda, ale wyłącznie pod warunkiem, że nie weźmiemy przy statystykach pod uwagę ruchu, który wygenerowały połączenia przekierowane rok temu z Gdańska. Przypomnijmy, że przez kilka dni czerwca ubiegłego roku – z powodu remontu na lotnisku im. Lecha Wałęsy – w mieście nad Brdą masowo lądowały samoloty węgierskich tanich linii WizzAir.

Bydgoskiemu lotnisku wspomniane dodatkowe loty pozwoliły obsłużyć niemal osiem i pół tysięca pasażerów, dzięki czemu PLB zanotował najlepszy wynik od lata 2013 roku – przekroczył wówczas barierę 40 tysięcy pasażerów (dokładnie – 40 764 podróżnych). Prezes portu Tomasz Moraczewski tłumaczył wówczas z zadowoleniem, że rozwiązania awaryjne w tym okresie zdały egzamin. – Pokazaliśmy, że jesteśmy gotowi obsłużyć pasażerów na wypadek czasowych zamknięć na innych lotniskach – przekonywał.

W tym roku bydgoskie lotnisko obsłużyło łącznie 160 573 pasażerów. To o siedem tysięcy więcej niż w pierwszym półroczu 2015 roku, uwzględniając jednak dwutygodniowy remont w marcu ub. roku oraz wspomniane przekierowania z Trójmiasta. Czerwcowy wynik jest z kolei pierwszym w tym roku, w którym wskaźnik liczby podróżnych przekroczył 30 tysięcy.

Powiązane treści