Bydgoszcz
19C
Niebo częściowo zachmurzone
88% wilgotność
Wiatr: 4km/h NE
H 19 • L 19
20C
Sob
22C
Nd
19C
Pon
20C
Wt
20C
Sr
FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaLotnisko podało styczniowy wynik. Jest gorzej niż rok temu
Port Lotniczy Bydgoszcz
07.02.2017 | 17:20

Lotnisko podało styczniowy wynik. Jest gorzej niż rok temu

Na zdjęciu: Terminal bydgoskiego lotniska im. Paderewskiego.

Fot. Leszek Grabowski / archiwum

Nieco ponad 20,5 tysiąca osób skorzystało w styczniu z usług bydgoskiego lotniska. Oznacza to spadek o dziesięć procent w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku.

CZYTAJ TAKŻE: Co dalej z mostem na Mińskiej? Aby go otworzyć, trzeba będzie zamknąć… Kanał Bydgoski [WIDEO]

Przyczyną spadku jest zawieszenie przez Ryanaira na okres zimowy dwóch połączeń – do Dusseldorfu oraz Glasgow – przypomina Artur Niedźwiecki z biura prasowego spółki Port Lotniczy Bydgoszcz. W trakcie 326 styczniowych operacji lotniczych przez bydgoski terminal przewinęło się dokładnie 20 632 podróżnych.

Jako pozytyw Niedźwiecki wymienia jednak ponad 40-procentowy wzrost w omawianym okresie obłożenia na trasie do Frankfurtu, którą obsługuje niemiecka Lufthansa. – Jest to potwierdzenie atrakcyjności tego połączenia dla biznesu i turystyki w regionie – twierdzi Niedźwiecki. Od końca marca loty do Niemiec będą odbywały się sześć razy w tygodniu, a nie – jak obecnie – pięć.

Przypomnijmy, że wiosną do oferty lotniska im. Paderewskiego wrócą zarówno dwa wspomniane połączenia Ryanaira (od 26 marca), jak i loty do Rzymu (od 27 kwietnia).

Powiązane treści